Laporta wil met Guardiola terug naar FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Joan Laporta gaat weer proberen om voorzitter te worden van FC Barcelona. De 57-jarige Catalaan belooft de fans dat, als hij volgend jaar wordt gekozen, een poging gaat doen om trainer Pep Guardiola terug te halen naar Camp Nou.
"Pep is het boegbeeld van Barcelona, veel Catalanen willen heel graag dat hij Barcelona weer gaat trainen", zei Laporta op een Catalaans tv-station. "Maar Pep zit nu bij Manchester City, hij moet zelf een beslissing nemen. Als het moment daar is, ga ik praten met de man waarvan ik denk dat hij vanaf 2021 de coach van Barcelona moet zijn."
Laporta was tussen 2003 en 2010 voorzitter van Barcelona. Onder leiding van de succesvolle advocaat wonnen de Catalanen twee keer de Champions League: in 2006 met Frank Rijkaard als coach en drie jaar later met Guardiola op de bank. Barcelona veroverde in 2009 maar liefst zes hoofdprijzen, waarmee dat het meest succesvolle jaar ooit van de club was.
Kritiek
Ondanks alle successen was er ook veel kritiek op Laporta. Hij werd in 2010 opgevolgd door Sandro Rosell, die vier jaar later weer plaats moest maken voor de huidige voorzitter Josep Maria Bartomeu. Met steun van Johan Cruijff deed Laporta in 2015 opnieuw mee aan de voorzittersverkiezing, maar hij moest het toen afleggen tegen Bartomeu.
Volgend jaar komt een einde aan de termijn van Bartomeu. De voorzitter ligt onder vuur bij spelers, fans en medebestuurders vanwege zijn aanpak van de coronacrisis. Het leidde ertoe dat zes bestuursleden vorige maand opstapten.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
7 uur geleden