Laporta wil Messi met levenslang contract aan Barça binden
BARCELONA (ANP) - Joan Laporta, de nieuwe voorzitter van FC Barcelona, heeft een plan ontwikkeld om sterspeler Lionel Messi in Camp Nou te houden. De Spaanse advocaat, die woensdag officieel aantrad als preses, wil de 33-jarige Argentijn een contract voor het leven geven. Daar tegenover zou dan wel een salarisvermindering moeten staan.
Messi verdient jaarlijks een vermogen bij de club waar hij sinds zijn jonge tienerjaren speelt. Zijn contract loopt komende zomer af. Laporta moet ernstig gaan saneren en reorganiseren om de enorme schuldenlast, die momenteel ruim 1 miljard euro bedraagt, van FC Barcelona te verlichten. Messi wil hij niettemin hoe dan ook behouden voor de club.
Volgens Spaanse mediaberichten is het de bedoeling van Laporta om Messi meteen in de organisatie van Barcelona op te nemen als de Zuid-Amerikaanse baltovenaar zijn loopbaan beëindigt. Een akkoord met het Messi-kamp wordt niet op korte termijn verwacht, al zullen naar verwachting wel de eerste gesprekken op gang komen over een nieuw contract.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
2 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
2 uur geledenWERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
5 uur geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
23 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
23 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
1 dag geleden