Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laporta: nieuwe deal met Messi had Barcelona 50 jaar geraakt

Laporta: nieuwe deal met Messi had Barcelona 50 jaar geraakt

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kon zich niet permitteren om het contract met Lionel Messi te verlengen. "We wilden aanvankelijk de risico's nemen om de deal met Messi af te ronden", zei voorzitter Joan Laporta op een drukbezochte persconferentie. "Maar een blik op de financiën leerde dat het niet kon. We kunnen de club simpelweg niet in nog meer gevaar brengen."

Barcelona onderhandelde lang met La Liga, de organisator van de Spaanse voetbalcompetitie, over een deal om Messi alsnog een nieuw contract te kunnen geven. "Maar ik kan geen akkoord geven voor een deal die de club voor vijftig tot zestig jaar raakt", zei Laporta. "De club is groter dan iedereen. Dat is ook zo in het geval van de beste speler van de wereld, die onze club zoveel heeft gegeven."

"Ik ben heel verdrietig", zei Laporta. "Messi wilde blijven en Barcelona wilde dat Messi zou blijven. Daar waren we het roerend over eens. Helaas heeft het niet zover kunnen komen. Je moet koel naar de cijfers kijken. En dan kunnen we niet anders. We hebben geen ruimte meer met ons huidige salarisplafond. Ik wist dat de financiële situatie bij de club slecht was toen ik hier weer begon. Maar de cijfers bleken nog veel erger dan aanvankelijk gemeld. De verliezen zijn groter dan verwacht. De uitgaven zijn groter dan verwacht. En de huidige contracten zorgen ervoor dat we op het gebied van salaris nauwelijks iets kunnen doen."

Barcelona liet donderdagavond weten dat het Messi geen nieuw contract kan geven. De 34-jarige vedette won met Barcelona vier keer de Champions League en veroverde tien landstitels, zeven Spaanse bekers, drie Europese Supercups, acht Spaanse Supercups en drie wereldtitels voor clubs. Hij wordt in de Spaanse media in verband gebracht met Paris-Saint Germain, Manchester City en een avontuur in de Amerikaanse competitie.

Meer uit Voetbal

Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

27 minuten geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

47 minuten geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

2 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

2 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

2 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

3 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

3 uur geleden