Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laporta keert terug als voorzitter FC Barcelona

Laporta keert terug als voorzitter FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Joan Laporta keert terug als voorzitter van FC Barcelona. De 58-jarige advocaat kreeg zondag tijdens de uitverkiezing de meeste stemmen van de 110.000 'socios'. Hij versloeg voormalig directeur Toni Freixa en ondernemer Victor Font met ruim verschil.

Laporta is de opvolger van Josep Maria Bartomeu, die eind oktober onder grote druk opstapte. Hij liet een club achter in grote financiële problemen en werd vorige week nog door de politie verhoord, vermoedelijk onder meer wegens het voeren van een betaalde lastercampagne tegen tegenstanders van zijn beleid, onder wie sterspeler Lionel Messi.

Laporta, die goed bevriend was met clubicoon Johan Cruijff, was vooraf de grote favoriet. Hij fungeerde tussen 2003 en 2010 al als voorzitter van de Catalaanse club. In 2015 verloor hij de voorzittersverkiezing van Bartomeu. Laporta sprak eind vorig jaar zijn steun uit aan de huidige trainer van Barcelona, Ronald Koeman.

"Het enige dat ik weet, is dat mijn contract na dit seizoen nog een jaar doorloopt", antwoordde Koeman onlangs op vragen over zijn toekomst bij de Catalaanse club. "De nieuwe voorzitter zal zijn zegje doen. Ik concentreer me alleen op het winnen van wedstrijden. De rest ligt niet in mijn handen."

De nieuwe voorzitter gaat in elk geval proberen om de nog altijd zeer bepalende Messi voor de club te behouden. Daarnaast zal hij snel een reddingsplan moeten opstellen en uitvoeren om de enorme schuldenlast van Barcelona te verlichten.

Meer uit Sport

Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

1 uur geleden
Kipchoge (41) wint marathon van Melbourne in parcoursrecord

MELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).

2 uur geleden
Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

18 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

20 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

22 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

22 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

23 uur geleden