Laporta: Barcelona is terug als grote speler op de transfermarkt
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona heeft grote plannen op de transfermarkt. Het aantrekken van aanvaller Ferran Torres moet volgens Laporta worden gezien als een teken dat Barcelona weer kan meedoen in de strijd om de beste spelers. "Alles is mogelijk als we goed presteren. En ik weet zeker dat we dat gaan doen", zei Laporta volgens Spaanse media bij de presentatie van Torres.
Afgelopen zomer onthulde Laporta bij een toelichting op het vertrek van Lionel Messi dat de Catalaanse club een schuld van 1,35 miljard euro heeft. De leden van Barcelona gingen vorige maand akkoord met een lening van 1,5 miljard euro. Dat geld is vooral bedoeld om stadion Camp Nou te renoveren en uit te breiden. Een deel van de lening kan volgens Laporta echter ook worden gebruikt om trainer Xavi van nieuwe spelers te voorzien. De 21-jarige Torres, voor 55 miljoen euro overgenomen van Manchester City, is daar het eerste voorbeeld van.
"Xavi wilde Ferran erg graag hebben, hij is heel belangrijk voor ons project. We werken in alle rust aan meer geplande transfers", aldus Laporta. "De komst van Ferran laat zien dat Barcelona er nog steeds toe doet. We zijn terug als grote speler op de transfermarkt en iedereen zal dat merken."
Laporta had vorige maand een gesprek met Mino Raiola, de zaakwaarnemer van onder anderen Erling Haaland. Naar verluidt heeft de Noorse spits een gelimiteerde afkoopsom van 75 miljoen euro in zijn contract bij Borussia Dortmund staan, die komende zomer geactiveerd kan worden. Laporta wilde niet ingaan op vragen over de mogelijke komst van Haaland. "Het is onze verplichting om een geweldig team te bouwen. En dat gaan we doen", zei hij.
Volgens Spaanse media wil Barcelona spits Álvaro Morata huren van Atlético Madrid. De Spanjaard speelt nu op huurbasis voor Juventus.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
21 uur geleden