Laporta: Barcelona is terug als grote speler op de transfermarkt
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona heeft grote plannen op de transfermarkt. Het aantrekken van aanvaller Ferran Torres moet volgens Laporta worden gezien als een teken dat Barcelona weer kan meedoen in de strijd om de beste spelers. "Alles is mogelijk als we goed presteren. En ik weet zeker dat we dat gaan doen", zei Laporta volgens Spaanse media bij de presentatie van Torres.
Afgelopen zomer onthulde Laporta bij een toelichting op het vertrek van Lionel Messi dat de Catalaanse club een schuld van 1,35 miljard euro heeft. De leden van Barcelona gingen vorige maand akkoord met een lening van 1,5 miljard euro. Dat geld is vooral bedoeld om stadion Camp Nou te renoveren en uit te breiden. Een deel van de lening kan volgens Laporta echter ook worden gebruikt om trainer Xavi van nieuwe spelers te voorzien. De 21-jarige Torres, voor 55 miljoen euro overgenomen van Manchester City, is daar het eerste voorbeeld van.
"Xavi wilde Ferran erg graag hebben, hij is heel belangrijk voor ons project. We werken in alle rust aan meer geplande transfers", aldus Laporta. "De komst van Ferran laat zien dat Barcelona er nog steeds toe doet. We zijn terug als grote speler op de transfermarkt en iedereen zal dat merken."
Laporta had vorige maand een gesprek met Mino Raiola, de zaakwaarnemer van onder anderen Erling Haaland. Naar verluidt heeft de Noorse spits een gelimiteerde afkoopsom van 75 miljoen euro in zijn contract bij Borussia Dortmund staan, die komende zomer geactiveerd kan worden. Laporta wilde niet ingaan op vragen over de mogelijke komst van Haaland. "Het is onze verplichting om een geweldig team te bouwen. En dat gaan we doen", zei hij.
Volgens Spaanse media wil Barcelona spits Álvaro Morata huren van Atlético Madrid. De Spanjaard speelt nu op huurbasis voor Juventus.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
5 uur geleden