Laporta: Barcelona is terug als grote speler op de transfermarkt
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona heeft grote plannen op de transfermarkt. Het aantrekken van aanvaller Ferran Torres moet volgens Laporta worden gezien als een teken dat Barcelona weer kan meedoen in de strijd om de beste spelers. "Alles is mogelijk als we goed presteren. En ik weet zeker dat we dat gaan doen", zei Laporta volgens Spaanse media bij de presentatie van Torres.
Afgelopen zomer onthulde Laporta bij een toelichting op het vertrek van Lionel Messi dat de Catalaanse club een schuld van 1,35 miljard euro heeft. De leden van Barcelona gingen vorige maand akkoord met een lening van 1,5 miljard euro. Dat geld is vooral bedoeld om stadion Camp Nou te renoveren en uit te breiden. Een deel van de lening kan volgens Laporta echter ook worden gebruikt om trainer Xavi van nieuwe spelers te voorzien. De 21-jarige Torres, voor 55 miljoen euro overgenomen van Manchester City, is daar het eerste voorbeeld van.
"Xavi wilde Ferran erg graag hebben, hij is heel belangrijk voor ons project. We werken in alle rust aan meer geplande transfers", aldus Laporta. "De komst van Ferran laat zien dat Barcelona er nog steeds toe doet. We zijn terug als grote speler op de transfermarkt en iedereen zal dat merken."
Laporta had vorige maand een gesprek met Mino Raiola, de zaakwaarnemer van onder anderen Erling Haaland. Naar verluidt heeft de Noorse spits een gelimiteerde afkoopsom van 75 miljoen euro in zijn contract bij Borussia Dortmund staan, die komende zomer geactiveerd kan worden. Laporta wilde niet ingaan op vragen over de mogelijke komst van Haaland. "Het is onze verplichting om een geweldig team te bouwen. En dat gaan we doen", zei hij.
Volgens Spaanse media wil Barcelona spits Álvaro Morata huren van Atlético Madrid. De Spanjaard speelt nu op huurbasis voor Juventus.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geleden