Lansink stopt als bondscoach springruiters
ERMELO (ANP) - Jos Lansink stopt als bondscoach van de Nederlandse springruiters. De 63-jarige Lansink had ze bijna drie jaar onder zijn hoede. Hij volgde begin 2022 Rob Ehrens op.
"Ik heb deze functie drie jaar met heel veel plezier vervuld, maar zie geen kans om mijn taken als bondscoach nog langer te combineren met mijn eigen bedrijf", aldus Lansink in een verklaring van de bond. "Het is een mooie taak, maar ook een taak die veel tijd kost. Als ik dit werk doe, wil ik me daar ook voor de volle 100 procent voor inzetten en het doen zoals ik denk dat het moet. Ik wil de ruiters en paarden zelf regelmatig op concours aan het werk zien en niet alleen naar de resultaten kijken."
Op de Olympische Spelen in Parijs eindigden de springruiters op minimale achterstand net naast het podium. Individueel won Maikel van der Vleuten brons.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
45 minuten geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
23 uur geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden