Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lansink stopt als bondscoach springruiters

Lansink stopt als bondscoach springruiters

ERMELO (ANP) - Jos Lansink stopt als bondscoach van de Nederlandse springruiters. De 63-jarige Lansink had ze bijna drie jaar onder zijn hoede. Hij volgde begin 2022 Rob Ehrens op.

"Ik heb deze functie drie jaar met heel veel plezier vervuld, maar zie geen kans om mijn taken als bondscoach nog langer te combineren met mijn eigen bedrijf", aldus Lansink in een verklaring van de bond. "Het is een mooie taak, maar ook een taak die veel tijd kost. Als ik dit werk doe, wil ik me daar ook voor de volle 100 procent voor inzetten en het doen zoals ik denk dat het moet. Ik wil de ruiters en paarden zelf regelmatig op concours aan het werk zien en niet alleen naar de resultaten kijken."

Op de Olympische Spelen in Parijs eindigden de springruiters op minimale achterstand net naast het podium. Individueel won Maikel van der Vleuten brons.

Meer uit Sport

Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

3 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

5 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

5 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

9 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

10 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

12 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

13 uur geleden