Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langstzittend Amerikaans Congreslid overleden

Langstzittend Amerikaans Congreslid overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikein Don Young, die al sinds 1973 in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zat en daarmee het langstzittende lid was, is overleden. Volgens zijn kantoor is het 88-jarige Congreslid gestorven toen hij op weg was naar Alaska, de staat die hij vertegenwoordigde.

"Don Youngs erfenis als strijder voor de staat zal voortleven, evenals zijn fundamentele goedheid en eer. We zullen hem erg missen", staat in een verklaring. Waaraan hij is overleden, is niet bekendgemaakt. Volgens The Anchorage Daily News verloor Young het bewustzijn tijdens een vlucht van Los Angeles naar Seattle en kon hij niet meer worden gereanimeerd. Het krantenbericht citeerde Jack Ferguson, die als stafchef van Young heeft gediend.

"Zijn fel onafhankelijke stem voor Alaska en unieke humor en karakter zullen worden gemist", meldde Democratisch Congreslid Dean Phillips op Twitter.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister Katz dreigt Iran naar de steentijd te sturen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.

16 minuten geleden
President: lichaam Mladić donderdag verwacht in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.

42 minuten geleden
Iraanse staatspers: negen militairen omgekomen bij VS-aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

51 minuten geleden
VK ontbiedt Russische diplomaat om drone-incident Leipzig

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de hoogste Russische diplomaat in Londen ontboden. Aanleiding is het drone-incident in Duitsland begin augustus, waar volgens Berlijn de Russen achter zaten. "Het VK is volstrekt solidair met Duitsland na de schandelijke en roekeloze aanval op de luchthaven van Leipzig", meldt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken.

53 minuten geleden
Duitsland: 250 miljoen voor herstel energievoorziening Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland trekt nog eens 250 miljoen euro uit voor de energiesector in Oekraïne. Het geld is bedoeld voor dringend reparatiewerk om te zorgen dat burgers toegang houden tot elektriciteit.

1 uur geleden
Mogelijk 80 doden bij overtocht migranten bij Canarische Eilanden

LAS PALMAS (ANP/DPA) - Bij de overtocht in een kleine houten boot van West-Afrika naar de Canarische Eilanden zijn mogelijk meer dan tachtig mensen om het leven gekomen. De Spaanse maritieme reddingsdienst vond de boot woensdagavond met vijf lichamen en 44 overlevenden aan boord, op meer dan 100 kilometer van de eilandengroep.

1 uur geleden
Poetin ziet wel 'een kans' op akkoord met Oekraïne

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.

2 uur geleden