Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langstzittend Amerikaans Congreslid overleden

Langstzittend Amerikaans Congreslid overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikein Don Young, die al sinds 1973 in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zat en daarmee het langstzittende lid was, is overleden. Volgens zijn kantoor is het 88-jarige Congreslid gestorven toen hij op weg was naar Alaska, de staat die hij vertegenwoordigde.

"Don Youngs erfenis als strijder voor de staat zal voortleven, evenals zijn fundamentele goedheid en eer. We zullen hem erg missen", staat in een verklaring. Waaraan hij is overleden, is niet bekendgemaakt. Volgens The Anchorage Daily News verloor Young het bewustzijn tijdens een vlucht van Los Angeles naar Seattle en kon hij niet meer worden gereanimeerd. Het krantenbericht citeerde Jack Ferguson, die als stafchef van Young heeft gediend.

"Zijn fel onafhankelijke stem voor Alaska en unieke humor en karakter zullen worden gemist", meldde Democratisch Congreslid Dean Phillips op Twitter.

Meer uit Buitenland

Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

2 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

2 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

5 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

9 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

11 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

14 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

15 uur geleden