Langstzittend Amerikaans Congreslid overleden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikein Don Young, die al sinds 1973 in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zat en daarmee het langstzittende lid was, is overleden. Volgens zijn kantoor is het 88-jarige Congreslid gestorven toen hij op weg was naar Alaska, de staat die hij vertegenwoordigde.
"Don Youngs erfenis als strijder voor de staat zal voortleven, evenals zijn fundamentele goedheid en eer. We zullen hem erg missen", staat in een verklaring. Waaraan hij is overleden, is niet bekendgemaakt. Volgens The Anchorage Daily News verloor Young het bewustzijn tijdens een vlucht van Los Angeles naar Seattle en kon hij niet meer worden gereanimeerd. Het krantenbericht citeerde Jack Ferguson, die als stafchef van Young heeft gediend.
"Zijn fel onafhankelijke stem voor Alaska en unieke humor en karakter zullen worden gemist", meldde Democratisch Congreslid Dean Phillips op Twitter.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door zware regenval in het oosten van Japan. Duizenden reizigers strandden op luchthaven Narita bij Tokio doordat het treinverkeer was ontregeld.
14 minuten geledenCLACTON (ANP/AFP) - De rechts-populistische Britse politicus Nigel Farage heeft zichzelf uitgeroepen tot winnaar van de tussentijdse parlementsverkiezing in Clacton. De stemmen worden nog geteld maar de leider van Reform UK heeft naar eigen zeggen een "overtuigende en overweldigende" overwinning geboekt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat nieuwe vliegdekschepen weer stoomkatapulten gebruiken om gevechtsvliegtuigen te lanceren. Hij heeft de marine opdracht gegeven het modernere elektromagnetische systeem EMALS te vervangen. De omschakeling gaat naar verwachting honderden miljoenen dollars kosten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het bestuur van het Kennedy Center in Washington heeft donderdag gestemd om de naam van president Donald Trump opnieuw op de gevel aan te brengen. Dat meldt het Democratische congreslid Joyce Beatty, die in het bestuur zit. Een rechter bepaalde eerder dat het cultuurcentrum niet zonder toestemming van het Congres kan worden hernoemd.
4 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een 15-jarige jongen aangehouden die ervan wordt verdacht een bosbrand te hebben gesticht waarbij twee brandweerlieden omkwamen. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP.
5 uur geledenSANTO DOMINGO (ANP/AFP) - De Dominicaanse Republiek heeft negen medewerkers van de Cubaanse ambassade opgedragen om het land te verlaten. Het tekent de verdere diplomatieke isolatie van Cuba in het Caribisch gebied, waar de Verenigde Staten druk uitoefenen op landen om de banden met de communistische eilandstaat te verbreken.
7 uur geledenLEWES (ANP) - In het zuiden van Engeland is een passagierstrein ontspoord. Twee mensen raakten zwaargewond, meldt Sky News op basis van de hulpdiensten. Negen anderen raakten minder ernstig gewond.
10 uur geleden