Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langste smokkeltunnel tussen Mexico en VS ontdekt

Langste smokkeltunnel tussen Mexico en VS ontdekt

SAN DIEGO (ANP/DPA) - Amerikaanse grensbewakers hebben volgens eigen zeggen de langste smokkeltunnel vanuit Mexico naar de Amerikaanse stad San Diego ontdekt. De tunnel begint op een industrieterrein in de Mexicaanse stad Tijuana en voert over een lengte van 1,3 kilometer in de Verenigde Staten, zo meldde de Amerikaanse grensbewakingsdienst CBP.

De tunnel naar de staat Californië is 1,70 meter hoog, 60 centimeter breed en ligt ongeveer 21 meter onder de oppervlakte. De tunnel is uitgerust met een lift, met rails, een luchttoevoersysteem en een afwateringssysteem.

De tunnel zou al in augustus vorig jaar zijn ontdekt. Er is voor zover bekend niemand gearresteerd. Smokkeltunnels tussen Mexico en de VS worden vaker ontdekt. "De finesse van deze tunnel toont de vastberadenheid en de financiële middelen van de Mexicaanse drugskartels", zei een woordvoerder van de Amerikaanse opsporingsdienst DEA.

Meer uit Buitenland

Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

38 minuten geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

3 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

3 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

6 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

6 uur geleden
Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

14 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

15 uur geleden