Langeveld voelt zich bevoorrecht in steeds beter wielerpeloton
LOKEREN (ANP) - Het is al weer tien jaar geleden dat Sebastian Langeveld als laatste Nederlander de Omloop Het Nieuwsblad won. "Het was de bevestiging van de potentie die ik in me had", kijkt hij terug op wellicht zijn grootste succes als wielerprof. Een veelwinnaar werd de Lissenaar niet. "Maar ik ben trots op wat ik tot nu toe bereikt hebt."
Er is veel veranderd sinds Langeveld (36) in 2006 beroepsrenner werd, beseft hij. En dan doelt hij niet op de sneltesten op corona waarvoor zijn ploeg vrijdag naar Gent moest of op het rijden zonder publiek. Dat zijn hopelijk tijdelijke ongemakken. "Het spelletje is al die jaren hetzelfde gebleven, maar ik heb wel elk jaar het niveau zien toenemen", vertelt de renner die bij het Amerikaanse EF Education-Nippo, de ploeg van manager Jonathan Vaughters, aan zijn achtste seizoen is begonnen.
Hij heeft er wel een verklaring voor. "De beloften van nu zijn eigenlijk al twee, drie jaar beroepsrenner. Ze doen hetzelfde als wij. Waar er vroeger vijftig man overbleven in de laatste 60 kilometer van een klassieker, zijn dat er nu rustig 150. Ze stromen op een veel hoger niveau in bij de profs. Toen ik belofte was had ik aanvankelijk nog een baantje voor halve dagen in een supermarkt."
Veel groei
Het gevolg was wel dat er nog veel groei zat in Langeveld na zijn overstap naar de profs. "In 2008 zat ik al voorin in de finale van de Ronde van Vlaanderen. Vanaf toen waren de verwachtingen redelijk hoog. Een jaar later was ik er in de Omloop al dichtbij."
Na zijn zege in 2011 werd hij nog Nederlands kampioen (2014), eindigde hij drie keer in de top 10 in de Ronde van Vlaanderen en was er zelfs vier keer een top 10-notering in Parijs-Roubaix. In 2017 stond hij op het podium (derde) in zijn favoriete klassieker. "Natuurlijk had ik gehoopt dat er inmiddels een klassieker achter mijn naam zou staan. Maar dit is wat het is."
Onrustig
Het afgelopen coronajaar werd het onrustig in zijn hoofd. Het duurde even voordat Vaughters de sponsoring voor dit jaar rond had. "Het was moeilijk. Ik fiets nog heel graag, voel me bevoorrecht dat ik nog steeds wielrenner ben. Maar tegelijk vroeg ik me af of ik het nog zag zitten om bij een andere ploeg weer helemaal opnieuw te starten." Het zat ook niet mee. Parijs-Roubaix ging niet door en hij miste door het verkorte seizoen een grote ronde. "En dat merk ik nu. Conditioneel heb ik een goede winter gemaakt, maar ik heb afgelopen jaar te weinig wedstrijden gereden. Daarom heb ik nu koersen nodig om beter te worden."
Op een hoofdrol rekent hij zaterdag in de Omloop en zondag in Kuurne-Brussel-Kuurne daarom niet. "Ik ben tevreden als ik een mooie koers kan rijden, als ik me heb laten zien."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
3 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
8 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
10 uur geleden