Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langer subsidie voor medisch specialisten die in loondienst gaan

Langer subsidie voor medisch specialisten die in loondienst gaan

DEN HAAG (ANP) - Vrij gevestigde medische specialisten kunnen nog tot en met volgend jaar een ton subsidie krijgen als ze bij hun zorginstelling overstappen in loondienst. Tussen 2015 en 2019 bestond deze regeling al en die wordt voortgezet, schrijft minister Tamara van Ark (Medische Zorg) aan de Tweede Kamer. Daarvoor is 8 miljoen euro uitgetrokken, zodat tachtig specialisten er gebruik van kunnen maken. Het aandeel specialisten in loondienst stijgt al jaren licht, schrijft ze

De afgelopen vijf jaar hebben volgens de minister in totaal 474 vrij gevestigde medisch specialisten een beroep gedaan op subsidie. Doel van de regeling was om de financiële belemmeringen te verminderen voor de overstap.

Op de samenwerkingsverbanden van specialisten binnen ziekenhuizen is vaak kritiek, omdat deze bedrijven vaak betaald worden per medische handeling. Dat kan een verkeerde prikkel zijn om meer productie te draaien en mogelijk onnodige zorg te leveren, stelde onder meer de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Dat leidt tot hogere zorgkosten.

Sinds 2016 zijn er voor het eerst meer medisch specialisten in loondienst dan in vrije vestiging, schrijft de minister. Mogelijk komt dat doordat er meer vrouwelijke medisch specialisten zijn gekomen en die werken vaker in loondienst, aldus Van Ark. Ook zijn oudere specialisten, die relatief vaker vrijgevestigd waren, met pensioen gegaan.

Meer uit Binnenland

Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

1 uur geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

1 uur geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

1 uur geleden
Van Oosten: blauw op straat buiten beschouwing bij bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Bij de bezuiniging van 46 miljoen euro die de politie dit jaar moet doorvoeren, worden de basisteams "helemaal buiten beschouwing gelaten". Daarmee reageerde demissionair minister Foort van Oosten (Justitie, VVD) in een debat op zorgen die bij een groot deel van de Tweede Kamer leven. "Wij komen in 2026 niet aan het blauw op straat."

1 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

3 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

3 uur geleden