Langer hinder containerscheepvaart Rotterdam door sjordersstaking
ROTTERDAM (ANP) - Containerschepen kunnen langer niet terecht in de haven van Rotterdam doordat sjorders hun staking verlengen. Dit personeel, verantwoordelijk voor het losmaken en vastzetten van containers op schepen en kades, zet de woensdag begonnen staking voor onbepaalde tijd door. De eerste werkonderbreking gold voor 48 uur, tot vrijdagmiddag 15.15 uur.
Volgens vakbond FNV zijn de werkgevers na het begin van de staking woensdagmiddag met een nieuw loonbod gekomen, maar was dit niet voldoende. Daarom hebben de werknemers tijdens een ledenvergadering besloten door te staken.
Door de staking kunnen containerschepen de Rotterdamse haven sinds woensdagmiddag niet laden en lossen. Dagelijks komen normaal gesproken zo'n drie tot vier van deze schepen aan. Vrijdagochtend was de wachtrij volgens de haven opgelopen tot achttien schepen.
'Zeer schadelijk'
De lading van eerder aangekomen schepen kan nog wel worden verwerkt, waardoor de haven niet volledig stilligt. "Dit zal voorlopig geen impact hebben in de supermarkten", liet een woordvoerster van het havenbedrijf weten. Dat is wel afhankelijk van hoe lang de staking duurt.
De sjorders zijn ontevreden over het loonvoorstel van werkgevers Matrans en ILS. "Er is wat beweging bij de werkgevers, maar het verschil met het vorige bod is minimaal. De werkgevers lijken te denken dat we vanzelf wel stoppen met staken, maar dat is een misrekening. Wij willen onze eis bijstellen naar (een loonsverhoging van) 6,5 procent, wij verwachten nu ook een grote stap van de werkgevers. We zijn beschikbaar in het weekend om een akkoord af te sluiten", zegt FNV-bestuurder Niek Stam.
De werkgevers noemden de werkonderbreking eerder "onterecht" en "zeer schadelijk". FNV's aanvankelijke looneis van 7 procent vonden ze "buitensporig". Zij boden 4 en 6 procent per jaar.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
14 uur geleden