Langer geen treinverkeer Almelo-Mariënberg na brand in Vroomshoop
ALMELO (ANP) - Het treinverkeer tussen Almelo en Mariënberg ligt tot en met vrijdagavond stil, zo meldt ProRail. De spoorbeheerder liet eerder op zondag al weten dat er geen treinen konden rijden op het traject omdat er asbest op het spoor terecht was gekomen na een grote brand op een industrieterrein in Vroomshoop. Nu is duidelijk dat de schoonmaak langer gaat duren dan in eerste instantie werd gedacht.
De asbest is over een afstand van 240 meter op het spoor beland. De komende dagen wordt door specialisten "hard gewerkt" om dit op te ruimen. Terwijl dat gebeurt kunnen er geen treinen rijden. Ook is het station van Vroomshoop onbereikbaar. "We betreuren de overlast voor reizigers", aldus ProRail.
De NS zet de hele week stopbussen in op het traject en raadt reizigers aan hun reis kort voor vertrek te plannen, zodat ze het meest actuele reisadvies krijgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van emancipatiebeweging Stem op een Vrouw is op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen digitaal aangevallen. Op de ochtend van de verkiezingsdag ging de website volledig uit de lucht, de avond ervoor was de website al traag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en het gebied rond de Johan Cruijff ArenA geldt woensdag vanaf het middaguur tot middernacht als veiligheidsrisicogebied in verband met de wedstrijd tussen Ajax en de Turkse club Galatasaray. De driehoek (politie, justitie en burgemeester) zegt met de maatregel te willen bijdragen aan een veilig verloop van de wedstrijd. "De Amsterdamse driehoek houdt rekening met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden en specifiek de vorige ontmoeting tussen deze twee clubs."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het drinkwater in Utrecht en omgeving is weer schoon en veilig om te drinken. Volgens drinkwaterbedrijf Vitens tonen de laatste testresultaten dit aan. Daarmee vervalt het advies om het water uit de kraan eerst te koken voor gebruik.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 35-jarige man uit Rotterdam blijft twee weken langer vastzitten voor mogelijke betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij zaterdagavond. De man wordt verdacht van doodslag en het bezit van een vuurwapen, meldt het Openbaar Ministerie. Bij het incident in een huis aan de Zevenkampse Ring in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander werd een 41-jarige Rotterdammer gedood.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zes maanden geëist tegen de 20-jarige Houdaifa L. uit Utrecht voor het verlaten van de plek van een dodelijk ongeluk. Bij de crash op 3 oktober vorig jaar op de A50 bij het knooppunt Valburg kwamen twee 21-jarige mannen uit Utrecht om het leven. Een 25-jarige man uit Oss raakte zwaargewond. De auto vervoerde een grote kluis die was gestolen uit een autobedrijf in Vaassen.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Dronevliegers die rond de NAVO-top toch met hun drone hebben gevlogen in het gebied waar een vliegverbod gold, hebben een boetevoorstel gekregen. Het OM heeft de 29 vliegers zogenoemde transactievoorstellen gedaan, die variëren van 350 tot 1350 euro. De vliegers mogen het betalen ook weigeren, waarna een dagvaarding volgt en de zaak wordt voorgelegd aan de rechter.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele politieke partijen in de provincie Utrecht hebben gepleit voor het aanleggen van een noodwatervoorraad. De VVD, PvdA en UtrechtNU! doen die suggestie in schriftelijke vragen aan het college van Gedeputeerde Staten naar aanleiding van de recente drinkwaterproblemen in Utrecht. In delen van de provincie is het drinkwater verontreinigd met de darmbacterie enterokokken.
6 uur geleden