Langebaanzwemmers beginnen aan kansrijk WK in Doha
DOHA (ANP) - De WK zwemmen in Doha zijn toe aan de tweede en laatste week, met daarin vanaf zondag volop kansen voor de Nederlandse langebaanzwemmers. Marrit Steenbergen is vanaf 07.30 uur de eerste Nederlander die in actie komt in het 50 meterbad, in de voorronde van de 200 meter vrije slag. Ook medaillekandidaten Arno Kamminga en Caspar Corbeau zwemmen zondagochtend al hun serie van de 100 meter schoolslag.
De eerste Nederlandse kans op een medaille is zondagavond met de 4x100 meter vrije slag bij de vrouwen. Dan moeten zij zich 's ochtends wel eerst zien te plaatsen voor de finale. Kim Busch, Sam van Nunen, Milou van Wijk en Steenbergen werden afgelopen zomer tijdens de WK in Japan zesde op dit nummer.
Op deze WK liggen echter extra grote kansen voor de op volle sterkte aanwezige Nederlandse zwemploeg. Toplanden als Australië en China hebben ervoor gekozen niet alle medaillekandidaten naar Doha te sturen met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.
Afgelopen jaar in Fukuoka verzamelde Nederland drie medailles op de langebaan: zilver was er voor Kamminga (100 school) en brons voor Tes Schouten (200 school) en Steenbergen (100 vrij). Kamminga hoopt maandag aan het eind van de dag, bij afwezigheid van regerend kampioen Qin Haiyang uit China, op zijn favoriete nummer de eerste Nederlandse wereldtitel bij de mannen te pakken sinds Marcel Wouda in 1998.
Schouten en Steenbergen proberen vrijdagavond hun resultaat van vorig jaar te evenaren of te overtreffen. De laatste individuele Nederlandse wereldtitel staat op naam van Ranomi Kromowidjojo in 2013.
In de eerste week van deze WK pakte openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal al twee keer goud en was er zilver voor synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer bij de duetten vrije kür. Ook bereikten de waterpolosters de kwartfinale, waarin Hongarije maandag wacht.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
35 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
5 uur geleden