Langebaanzwemmers beginnen aan kansrijk WK in Doha
DOHA (ANP) - De WK zwemmen in Doha zijn toe aan de tweede en laatste week, met daarin vanaf zondag volop kansen voor de Nederlandse langebaanzwemmers. Marrit Steenbergen is vanaf 07.30 uur de eerste Nederlander die in actie komt in het 50 meterbad, in de voorronde van de 200 meter vrije slag. Ook medaillekandidaten Arno Kamminga en Caspar Corbeau zwemmen zondagochtend al hun serie van de 100 meter schoolslag.
De eerste Nederlandse kans op een medaille is zondagavond met de 4x100 meter vrije slag bij de vrouwen. Dan moeten zij zich 's ochtends wel eerst zien te plaatsen voor de finale. Kim Busch, Sam van Nunen, Milou van Wijk en Steenbergen werden afgelopen zomer tijdens de WK in Japan zesde op dit nummer.
Op deze WK liggen echter extra grote kansen voor de op volle sterkte aanwezige Nederlandse zwemploeg. Toplanden als Australië en China hebben ervoor gekozen niet alle medaillekandidaten naar Doha te sturen met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.
Afgelopen jaar in Fukuoka verzamelde Nederland drie medailles op de langebaan: zilver was er voor Kamminga (100 school) en brons voor Tes Schouten (200 school) en Steenbergen (100 vrij). Kamminga hoopt maandag aan het eind van de dag, bij afwezigheid van regerend kampioen Qin Haiyang uit China, op zijn favoriete nummer de eerste Nederlandse wereldtitel bij de mannen te pakken sinds Marcel Wouda in 1998.
Schouten en Steenbergen proberen vrijdagavond hun resultaat van vorig jaar te evenaren of te overtreffen. De laatste individuele Nederlandse wereldtitel staat op naam van Ranomi Kromowidjojo in 2013.
In de eerste week van deze WK pakte openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal al twee keer goud en was er zilver voor synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer bij de duetten vrije kür. Ook bereikten de waterpolosters de kwartfinale, waarin Hongarije maandag wacht.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
9 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
9 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden