Lange wachttijden op Britse luchthavens, TUI annuleert vluchten
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - Reisorganisatie TUI heeft tot eind juni bijna 200 vluchten van en naar Manchester geannuleerd. Eerder nam luchtvaartmaatschappij easyJet een soortgelijke maatregel. De wachttijden op Britse luchthavens, zoals Manchester, zijn de afgelopen tijd net als op Schiphol soms erg lang. Zo moesten passagiers dinsdag uren wachten op de Londense luchthavens Gatwick en Heathrow.
De verwachting is dat het de komende dagen erg druk blijft op Britse luchthavens. De Britse koningin viert een jubileum en veel Engelse scholieren hebben vakantie. Komend weekend is voor de meeste Britten een lang weekend.
Maar door heel Europa is het druk op luchthavens omdat veel mensen op vakantie willen gaan nu de coronabeperkingen zijn opgeheven. Dat gebeurt op het moment dat er een groot tekort is aan personeel. Tijdens de paasvakantie was er op verschillende Britse luchthavens ook sprake van chaos, zoals in Manchester. Het leidde tot grote woede bij reizigers die daardoor hun vlucht hebben gemist. Reisorganisaties en luchtvaartmaatschappijen hadden deze periode juist willen profiteren nu er in de meeste landen geen coronamaatregelen meer van kracht zijn.
Een vertegenwoordiger van de Britse regering, staatssecretaris Stephen Parkinson van Cultuur, Media en Sport, gaf dinsdag in een interview met Sky News de schuld aan bedrijven. Volgens hem heeft de regering ze in een vroeg stadium gewaarschuwd en hadden ze meer personeel moeten aannemen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
4 uur geleden