Lange stadionverboden voor Australische voetbalfans na rellen
MELBOURNE (ANP) - De Australische voetbalbond heeft lange stadionverboden opgelegd aan de voetbalsupporters die afgelopen zaterdag het veld op kwamen bij het duel in de A-League tussen Melbourne City FC en Melbourne Victory. Twee mannen, van 18 en 21 jaar oud, zijn twintig jaar lang niet welkom bij voetbalwedstrijden in Australië. De bond legde daarnaast vijf mannen en een vrouw stadionverboden op variërend van vijftien tot vijf jaar.
Eerder deze week kregen twee mannen al een levenslang stadionverbod opgelegd. Eén van hen had een metalen emmer met daarin smeulend vuurwerk tegen het hoofd van doelman Tom Glover van Melbourne City gegooid. De 24-jarige keeper liep daarbij een snee in zijn gezicht op. Ook de scheidsrechter werd belaagd.
Meer dan honderd voetbalfans betraden het veld tijdens de derby van Melbourne. Dat gebeurde nadat Glover een rokende fakkel die op het veld was gegooid had teruggeworpen richting de tribune achter zijn doel.
De Australische bond probeert samen met de autoriteiten in de deelstaat Victoria, waarin Melbourne ligt, alle relschoppers te bestraffen.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
22 minuten geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
4 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
19 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
21 uur geleden