Lange stadionverboden fans Arsenal voor zingen over stadionramp
LONDEN (ANP) - Drie supporters van Arsenal zijn drie jaar lang niet welkom in de voetbalstadions. Ze kregen het stadionverbod voor het aanheffen van beledigende liederen naar Liverpool tijdens de wedstrijd in de FA Cup op 7 januari. Ze bespotten daarbij de stadionramp op Hillsborough in 1989, waarbij 97 supporters van Liverpool om het leven kwamen.
Arsenal was actief op zoek gegaan naar de supporters. "Wij veroordelen dit weerzinwekkende gedrag ten stelligste", meldde de club uit Londen in een verklaring. "We hebben nauw samengewerkt met de politie om ervoor te zorgen dat er snel actie werd ondernomen en we zijn blij met de uitgevaardigde stadionverboden."
Liverpool roept herhaaldelijk op een einde te maken aan spreekkoren die de spot drijven met de stadiontragedie. Afgelopen woensdag werd ook nog een fan van Manchester United aangeklaagd, die laatdunkend over Hillsborough had gezongen tijdens de kwartfinale van de FA Cup tegen Liverpool.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
18 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
22 uur geleden