Lange stadionverboden fans Arsenal voor zingen over stadionramp
LONDEN (ANP) - Drie supporters van Arsenal zijn drie jaar lang niet welkom in de voetbalstadions. Ze kregen het stadionverbod voor het aanheffen van beledigende liederen naar Liverpool tijdens de wedstrijd in de FA Cup op 7 januari. Ze bespotten daarbij de stadionramp op Hillsborough in 1989, waarbij 97 supporters van Liverpool om het leven kwamen.
Arsenal was actief op zoek gegaan naar de supporters. "Wij veroordelen dit weerzinwekkende gedrag ten stelligste", meldde de club uit Londen in een verklaring. "We hebben nauw samengewerkt met de politie om ervoor te zorgen dat er snel actie werd ondernomen en we zijn blij met de uitgevaardigde stadionverboden."
Liverpool roept herhaaldelijk op een einde te maken aan spreekkoren die de spot drijven met de stadiontragedie. Afgelopen woensdag werd ook nog een fan van Manchester United aangeklaagd, die laatdunkend over Hillsborough had gezongen tijdens de kwartfinale van de FA Cup tegen Liverpool.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
52 minuten geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
53 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
20 uur geleden