Lange stadionverboden fans Arsenal voor zingen over stadionramp
LONDEN (ANP) - Drie supporters van Arsenal zijn drie jaar lang niet welkom in de voetbalstadions. Ze kregen het stadionverbod voor het aanheffen van beledigende liederen naar Liverpool tijdens de wedstrijd in de FA Cup op 7 januari. Ze bespotten daarbij de stadionramp op Hillsborough in 1989, waarbij 97 supporters van Liverpool om het leven kwamen.
Arsenal was actief op zoek gegaan naar de supporters. "Wij veroordelen dit weerzinwekkende gedrag ten stelligste", meldde de club uit Londen in een verklaring. "We hebben nauw samengewerkt met de politie om ervoor te zorgen dat er snel actie werd ondernomen en we zijn blij met de uitgevaardigde stadionverboden."
Liverpool roept herhaaldelijk op een einde te maken aan spreekkoren die de spot drijven met de stadiontragedie. Afgelopen woensdag werd ook nog een fan van Manchester United aangeklaagd, die laatdunkend over Hillsborough had gezongen tijdens de kwartfinale van de FA Cup tegen Liverpool.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
10 uur geleden