Lange schorsingen voor Belgische tennissers na matchfixingzaak
LONDEN (ANP) - Zeven Belgische tennissers zijn geschorst om het schenden van het Tennis Anti-Corruption Program (TACP). Dat meldt de International Tennis Integrity Agency (ITIA). De schorsingen houden verband met een onlangs afgeronde strafzaak waarbij een matchfixingsyndicaat in België betrokken was.
De zeven tennissers, Arnaud Graisse, Arthur de Greef, Julien Dubail, Romain Barbosa, Maxime Authom, Omar Salman en Alec Witmeur, werden in de zaak veroordeeld door een strafrechter en zijn daarna straffen overeengekomen met de ITIA.
Witmeur, De Greef en Barbosa waren al voorlopig geschorst sinds mei 2021, aangezien zij op dat moment nog actief waren. De Greef en Barbosa gaven negen schendingen van het TACP toe, Witmeur zes.
Boetes
De Greef kreeg een schorsing van drie jaar en negen maanden, die afloopt in februari 2025. De Belg, die in het verleden als hoogste notering op de wereldranglijst plaats 113 had, kreeg tevens een boete. Romain Barbosa kreeg dezelfde straf, terwijl Witmeur een schorsing van twee jaar en zeven maanden, plus een boete, kreeg.
Graisse kreeg een schorsing van vier jaar en tien maanden. Dubail en Authom werden geschorst voor drie jaar en negen maanden en Salman kreeg een schorsing van twee jaar en zeven maanden.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
35 minuten geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
4 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
5 uur geleden