Lange schorsingen voor Belgische tennissers na matchfixingzaak
LONDEN (ANP) - Zeven Belgische tennissers zijn geschorst om het schenden van het Tennis Anti-Corruption Program (TACP). Dat meldt de International Tennis Integrity Agency (ITIA). De schorsingen houden verband met een onlangs afgeronde strafzaak waarbij een matchfixingsyndicaat in Belgiƫ betrokken was.
De zeven tennissers, Arnaud Graisse, Arthur de Greef, Julien Dubail, Romain Barbosa, Maxime Authom, Omar Salman en Alec Witmeur, werden in de zaak veroordeeld door een strafrechter en zijn daarna straffen overeengekomen met de ITIA.
Witmeur, De Greef en Barbosa waren al voorlopig geschorst sinds mei 2021, aangezien zij op dat moment nog actief waren. De Greef en Barbosa gaven negen schendingen van het TACP toe, Witmeur zes.
Boetes
De Greef kreeg een schorsing van drie jaar en negen maanden, die afloopt in februari 2025. De Belg, die in het verleden als hoogste notering op de wereldranglijst plaats 113 had, kreeg tevens een boete. Romain Barbosa kreeg dezelfde straf, terwijl Witmeur een schorsing van twee jaar en zeven maanden, plus een boete, kreeg.
Graisse kreeg een schorsing van vier jaar en tien maanden. Dubail en Authom werden geschorst voor drie jaar en negen maanden en Salman kreeg een schorsing van twee jaar en zeven maanden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden