Lange schorsingen voor Belgische tennissers na matchfixingzaak
LONDEN (ANP) - Zeven Belgische tennissers zijn geschorst om het schenden van het Tennis Anti-Corruption Program (TACP). Dat meldt de International Tennis Integrity Agency (ITIA). De schorsingen houden verband met een onlangs afgeronde strafzaak waarbij een matchfixingsyndicaat in België betrokken was.
De zeven tennissers, Arnaud Graisse, Arthur de Greef, Julien Dubail, Romain Barbosa, Maxime Authom, Omar Salman en Alec Witmeur, werden in de zaak veroordeeld door een strafrechter en zijn daarna straffen overeengekomen met de ITIA.
Witmeur, De Greef en Barbosa waren al voorlopig geschorst sinds mei 2021, aangezien zij op dat moment nog actief waren. De Greef en Barbosa gaven negen schendingen van het TACP toe, Witmeur zes.
Boetes
De Greef kreeg een schorsing van drie jaar en negen maanden, die afloopt in februari 2025. De Belg, die in het verleden als hoogste notering op de wereldranglijst plaats 113 had, kreeg tevens een boete. Romain Barbosa kreeg dezelfde straf, terwijl Witmeur een schorsing van twee jaar en zeven maanden, plus een boete, kreeg.
Graisse kreeg een schorsing van vier jaar en tien maanden. Dubail en Authom werden geschorst voor drie jaar en negen maanden en Salman kreeg een schorsing van twee jaar en zeven maanden.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden