Lange schorsing dreigt voor Mitrovic van Fulham voor duw arbiter
LONDEN (ANP) - Een lange schorsing dreigt voor aanvaller Aleksandar Mitrovic van Fulham. De Serviër kreeg zondag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester United een rode kaart voor het beledigen en duwen van de scheidsrechter. Normaal staat er drie wedstrijden schorsing op een directe rode kaart, maar de Britse voetbalbond FA heeft al te kennen gegeven dat die standaardstraf "overduidelijk onvoldoende" is.
Niet alleen Mitrovic moest het veld af na agressief protesteren bij scheidsrechter Chris Kavanagh, ook middenvelder Willian en Fulham-coach Marco Silva kregen de rode kaart te zien voor wangedrag. Zo gooide Silva een waterfles in de richting van de assistent-scheidsrechter.
De FA heeft hen alle drie aangeklaagd voor gewelddadig gedrag, beledigen en schelden, maar Mitrovic ging het meest over de schreef door de arbiter bij de arm te grijpen en hem weg te duwen. Paolo di Canio, oud-speler van Sheffield Wednesday werd in 1998 elf wedstrijden geschorst omdat hij de scheidsrechter een duw had gegeven.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
15 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden