Lange schorsing dreigt voor Mitrovic van Fulham voor duw arbiter
LONDEN (ANP) - Een lange schorsing dreigt voor aanvaller Aleksandar Mitrovic van Fulham. De Serviër kreeg zondag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester United een rode kaart voor het beledigen en duwen van de scheidsrechter. Normaal staat er drie wedstrijden schorsing op een directe rode kaart, maar de Britse voetbalbond FA heeft al te kennen gegeven dat die standaardstraf "overduidelijk onvoldoende" is.
Niet alleen Mitrovic moest het veld af na agressief protesteren bij scheidsrechter Chris Kavanagh, ook middenvelder Willian en Fulham-coach Marco Silva kregen de rode kaart te zien voor wangedrag. Zo gooide Silva een waterfles in de richting van de assistent-scheidsrechter.
De FA heeft hen alle drie aangeklaagd voor gewelddadig gedrag, beledigen en schelden, maar Mitrovic ging het meest over de schreef door de arbiter bij de arm te grijpen en hem weg te duwen. Paolo di Canio, oud-speler van Sheffield Wednesday werd in 1998 elf wedstrijden geschorst omdat hij de scheidsrechter een duw had gegeven.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
3 uur geleden