Lange schorsing dreigt voor Mitrovic van Fulham voor duw arbiter
LONDEN (ANP) - Een lange schorsing dreigt voor aanvaller Aleksandar Mitrovic van Fulham. De Serviër kreeg zondag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester United een rode kaart voor het beledigen en duwen van de scheidsrechter. Normaal staat er drie wedstrijden schorsing op een directe rode kaart, maar de Britse voetbalbond FA heeft al te kennen gegeven dat die standaardstraf "overduidelijk onvoldoende" is.
Niet alleen Mitrovic moest het veld af na agressief protesteren bij scheidsrechter Chris Kavanagh, ook middenvelder Willian en Fulham-coach Marco Silva kregen de rode kaart te zien voor wangedrag. Zo gooide Silva een waterfles in de richting van de assistent-scheidsrechter.
De FA heeft hen alle drie aangeklaagd voor gewelddadig gedrag, beledigen en schelden, maar Mitrovic ging het meest over de schreef door de arbiter bij de arm te grijpen en hem weg te duwen. Paolo di Canio, oud-speler van Sheffield Wednesday werd in 1998 elf wedstrijden geschorst omdat hij de scheidsrechter een duw had gegeven.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
14 uur geleden