Lange schorsing Abraham voor beuk blijft staan
FRANKFURT (ANP) - Aanvoerder David Abraham van de Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt blijft voor zeven weken geschorst. De Argentijnse verdediger verdedigde zich dinsdag tijdens een hoorzitting bij de tuchtcommissie voor het omver beuken van trainer Christian Streich van SC Freiburg. De beroepszaak haalde echter niets uit, want de straf van de Duitse voetbalbond bleef staan.
"Het is een duidelijk geval van opzet", zei de voorzitter van de tuchtcommissie, na een zitting van ruim vier uur. "Bovendien heeft hij als prof een slecht voorbeeld gegeven." De 33-jarige Abraham moet niet alleen zeven weken aan de kant blijven, maar ook een boete van 25.000 euro betalen.
Abraham (33) rende op 10 november in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Freiburg achter een bal aan die over de zijlijn was gegaan. De Argentijn had haast, want zijn club stond met 1-0 achter. Trainer Streich stond in zijn coachvak precies in de baan van Abraham en had ook geen zin om een stap opzij te doen. De verdediger beukte Streich omver, wat tot een massale duw- en trekpartij leidde tussen alle spelers, reserves en stafleden. Abraham beweerde dat hij Streich niet had gezien, maar de commissie geloofde dat verhaal niet.
"Zijn coördinatievermogen is goed genoeg om ook op hoge snelheid om de coach heen te lopen", oordeelde de tuchtcommissie. "Toch deed hij dat niet. Hij deelde vervolgens een bodycheck uit die we uit het ijshockey kennen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
18 uur geleden