Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange schorsing Abraham voor beuk blijft staan

Lange schorsing Abraham voor beuk blijft staan

FRANKFURT (ANP) - Aanvoerder David Abraham van de Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt blijft voor zeven weken geschorst. De Argentijnse verdediger verdedigde zich dinsdag tijdens een hoorzitting bij de tuchtcommissie voor het omver beuken van trainer Christian Streich van SC Freiburg. De beroepszaak haalde echter niets uit, want de straf van de Duitse voetbalbond bleef staan.

"Het is een duidelijk geval van opzet", zei de voorzitter van de tuchtcommissie, na een zitting van ruim vier uur. "Bovendien heeft hij als prof een slecht voorbeeld gegeven." De 33-jarige Abraham moet niet alleen zeven weken aan de kant blijven, maar ook een boete van 25.000 euro betalen.

Abraham (33) rende op 10 november in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Freiburg achter een bal aan die over de zijlijn was gegaan. De Argentijn had haast, want zijn club stond met 1-0 achter. Trainer Streich stond in zijn coachvak precies in de baan van Abraham en had ook geen zin om een stap opzij te doen. De verdediger beukte Streich omver, wat tot een massale duw- en trekpartij leidde tussen alle spelers, reserves en stafleden. Abraham beweerde dat hij Streich niet had gezien, maar de commissie geloofde dat verhaal niet.

"Zijn coördinatievermogen is goed genoeg om ook op hoge snelheid om de coach heen te lopen", oordeelde de tuchtcommissie. "Toch deed hij dat niet. Hij deelde vervolgens een bodycheck uit die we uit het ijshockey kennen."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

1 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

1 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

2 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

2 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

3 uur geleden
Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

3 uur geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

3 uur geleden