Lange schorsing Abraham voor beuk blijft staan
FRANKFURT (ANP) - Aanvoerder David Abraham van de Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt blijft voor zeven weken geschorst. De Argentijnse verdediger verdedigde zich dinsdag tijdens een hoorzitting bij de tuchtcommissie voor het omver beuken van trainer Christian Streich van SC Freiburg. De beroepszaak haalde echter niets uit, want de straf van de Duitse voetbalbond bleef staan.
"Het is een duidelijk geval van opzet", zei de voorzitter van de tuchtcommissie, na een zitting van ruim vier uur. "Bovendien heeft hij als prof een slecht voorbeeld gegeven." De 33-jarige Abraham moet niet alleen zeven weken aan de kant blijven, maar ook een boete van 25.000 euro betalen.
Abraham (33) rende op 10 november in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Freiburg achter een bal aan die over de zijlijn was gegaan. De Argentijn had haast, want zijn club stond met 1-0 achter. Trainer Streich stond in zijn coachvak precies in de baan van Abraham en had ook geen zin om een stap opzij te doen. De verdediger beukte Streich omver, wat tot een massale duw- en trekpartij leidde tussen alle spelers, reserves en stafleden. Abraham beweerde dat hij Streich niet had gezien, maar de commissie geloofde dat verhaal niet.
"Zijn coördinatievermogen is goed genoeg om ook op hoge snelheid om de coach heen te lopen", oordeelde de tuchtcommissie. "Toch deed hij dat niet. Hij deelde vervolgens een bodycheck uit die we uit het ijshockey kennen."
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
4 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
7 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
10 uur geleden