Lange schaatsdag in Hamar met acht WK-races
HAMAR (ANP) - Op de tweede WK-dag in Hamar staan liefst acht races op het programma. De lange schaatsdag begint om 10.30 uur met de tweede 500 meter voor vrouwen in het kader van de WK sprint. Daarna zijn ook de snelle mannen aan de beurt op de kortste afstand.
Bij de vrouwen leidt de Japanse Miho Takagi royaal in het klassement. Bij de mannen staat haar landgenoot Tatsuya Shinhama op de eerste plaats. De Nederlandse kansen op een medaille in het eindklassement, dat zaterdagmiddag na de tweede 1000 meter bekend is, zijn zowel bij de mannen als vrouwen klein.
Titelverdediger Pavel Koelizjnikov is zaterdag niet meer van de partij. De Russische geweldenaar, derde na een teleurstellende eerste WK-dag, heeft zich teruggetrokken wegens een opkomende ziekte.
De allrounders beginnen zaterdag zowel bij de mannen (500 en 5000 meter) als vrouwen (500 en 3000 meter) aan hun WK. Rond 18.00 uur is de laatste race op zaterdag afgelopen. Patrick Roest en Martina Sablikova uit Tsjechië zijn de titelverdedigers.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
9 minuten geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
2 uur geleden