Lange schaatsdag in Hamar met acht WK-races
HAMAR (ANP) - Op de tweede WK-dag in Hamar staan liefst acht races op het programma. De lange schaatsdag begint om 10.30 uur met de tweede 500 meter voor vrouwen in het kader van de WK sprint. Daarna zijn ook de snelle mannen aan de beurt op de kortste afstand.
Bij de vrouwen leidt de Japanse Miho Takagi royaal in het klassement. Bij de mannen staat haar landgenoot Tatsuya Shinhama op de eerste plaats. De Nederlandse kansen op een medaille in het eindklassement, dat zaterdagmiddag na de tweede 1000 meter bekend is, zijn zowel bij de mannen als vrouwen klein.
Titelverdediger Pavel Koelizjnikov is zaterdag niet meer van de partij. De Russische geweldenaar, derde na een teleurstellende eerste WK-dag, heeft zich teruggetrokken wegens een opkomende ziekte.
De allrounders beginnen zaterdag zowel bij de mannen (500 en 5000 meter) als vrouwen (500 en 3000 meter) aan hun WK. Rond 18.00 uur is de laatste race op zaterdag afgelopen. Patrick Roest en Martina Sablikova uit Tsjechië zijn de titelverdedigers.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
4 uur geleden