Lange rijen Schipholpassagiers in de zon, 'maar loopt goed door'
SCHIPHOL (ANP) - Voor de ingang van de terminal op luchthaven Schiphol staan zaterdagmiddag opnieuw lange rijen wachtende passagiers in de volle zon, maar ondanks de warmte geeft dat volgens een woordvoerder geen problemen.
"Waar nodig verstrekken we water en de rijen lopen gelukkig goed door", aldus de woordvoerder. Schiphol beleeft opnieuw een topdag wat betreft de drukte. Er worden circa 174.000 aankomende en vertrekkende passagiers verwerkt.
Om de toegang tot de luchthaventerminal te reguleren, zijn buiten rijen gevormd. Een deel van de wachtrijen is overkapt en biedt bescherming tegen zon en regen, maar op sommige piekmomenten is de rij met wachtende reizigers langer. Volgens de woordvoerder hebben zich geen incidenten voorgedaan.
Een van de wachtenden was zaterdag de Nederlandse ambassadeur op Malta, Frank Keurhorst. Hij was een van de reizigers die foto's op Twitter postte van de wachtrijen, die soms meer dan drie uur geduld vroegen. "Goed om te zien dat iedereen geduld heeft. Respect voor het veiligheidspersoneel dat onder deze moeilijke omstandigheden zijn werk moet doen. #schipholchaos", schreef hij onder meer.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
19 minuten geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
36 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
50 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
2 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geleden