Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange rijen op Eindhoven Airport, mede door vroegkomers

Lange rijen op Eindhoven Airport, mede door vroegkomers

EINDHOVEN (ANP) - Op vliegveld Eindhoven Airport zijn dit weekend door de zomerdrukte lange rijen tot ver buiten de terminals ontstaan. Op social media circuleren video's van drommen passagiers die al honderden meters voor de toegangsdeuren moeten wachten. Een woordvoerder van de luchthaven zegt dat een deel van het probleem wordt veroorzaakt door reizigers die veel te vroeg komen.

Eerder was Schiphol al het toneel van lange wachtrijen. Net als op de nationale luchthaven spelen personeelstekorten Eindhoven Airport parten. Het grootste knelpunt is een gebrek aan personeel bij de veiligheidscontroles.

"Maar doordat het beeld ontstaat dat het druk is, zie je ook dat meer passagiers veel vroeger komen dan nodig is", legt de zegsman van Eindhoven Airport uit. "Wij adviseren tweeënhalf tot drie uur van tevoren te komen. Als je bij wijze van spreken al 's ochtends komt voor een avondvlucht, krijg je heel lange rijen. En het heeft ook geen zin. Je kunt bijvoorbeeld je koffer pas drie uur voor vertrek kwijt. Eerder herkent het systeem je niet."

Schiphol merkte ook al dat passagiers steeds vroeger voor vertrek in de vertrekhallen arriveerden en ging over tot controles van tickets bij de ingang. Mensen van wie de vlucht niet binnen vier uur zou vertrekken mochten nog niet naar binnen. Eindhoven Airport zet die stap nog niet, maar informeert reizigers zo veel mogelijk over de nadelen van te vroeg komen. De marechaussee op Schiphol sprak zondagmiddag van een beheersbare drukte zonder incidenten.

Meer uit Binnenland

Luchthaven bevestigt: gecrasht vliegtuig had bestemming Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Luchthaven Lelystad Airport bevestigt dat het in Engeland neergestorte vliegtuigje de bestemming Lelystad had. Het vliegtuig stortte zondagmiddag neer tijdens of kort na het opstijgen vanaf luchthaven London Southend. Volgens een woordvoerder van de luchthaven ligt het onderzoek naar de toedracht van het ongeluk bij de Britse luchtvaartautoriteit CAA.

5 uur geleden
Deelnemers mars tegen asielwetten weer terug op Schouwburgplein

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen die zondagmiddag meeliepen in een protestmars door Rotterdam tegen de asielwetten zijn weer terug op het Schouwburgplein. Daar werden zij al zingend onthaald met een aangepaste versie van een nummer van Ramses Shaffy, met onder meer de tekst "bid, bed, bad, brood, bescherming en begeleiding is een mensenrecht".

10 uur geleden
NFF: Van den Berg was een 'meester in vele genres'

UTRECHT (ANP) - Rudolf van den Berg was "een meester in veel verschillende genres". Dat zegt artistiek directeur Ido Abram van het Nederlands Film Festival (NFF) in een korte reactie op het overlijden van de Nederlandse cineast. Van den Berg won in zijn leven vijf Gouden Kalveren. In 2010 opende zijn film Tirza het festival in Utrecht.

10 uur geleden
Week begint zomers, daarna kort iets frisser en natter weer

HOUTEN (ANP) - Met maandag overdag landinwaarts nog temperaturen tussen 25 en 27 graden, koelt het later op de dag af en is er een grote kans op buien. Van dat weerbeeld is ook dinsdag en woensdag sprake, meldt Weeronline. Het wordt, met minder ruimte voor de zon, gemiddeld tussen de 20 en 22 graden en ook meteen een stuk natter.

10 uur geleden
Filmregisseur Rudolf van den Berg (76) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Rudolf van den Berg is op 76-jarige leeftijd overleden. Dat hebben de producenten van de film Spinoza, waar hij momenteel aan werkte, zondag mede namens de familie bekendgemaakt. Hij is zaterdagavond plotseling overleden.

11 uur geleden
Honderden mensen lopen mars door Rotterdam tegen asielwetten

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen zijn vanaf het Schouwburgplein vertrokken voor een mars door Rotterdam, die onder meer langs het stadhuis gaat. Zij doen dit als protest tegen de strafbaarstelling van illegaliteit en hulp aan mensen zonder verblijfsvergunning. Voorafgaand aan de wandeling was er een podiumprogramma met sprekers.

11 uur geleden
Honderden mensen in Rotterdam voor protest tegen asielwetten

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen zijn zondagmiddag bijeen op het Schouwburgplein in Rotterdam om te protesteren tegen de strafbaarstelling van illegaliteit en hulp aan mensen zonder verblijfsvergunning. "Schandalig! Het bestaan van tienduizenden mensen in Nederland wordt verboden en daarmee angstig", meldt organisator Bond Precaire Woonvormen (BPW) in de aankondiging van de demonstratie.

12 uur geleden