Lange rijen bij stembussen Wisconsin vanwege corona
MILWAUKEE (ANP/RTR) - De voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Wisconsin zijn ondanks de coronacrisis doorgegaan en dat leidde tot zeer lange wachtrijen bij stemlokalen. De wachtenden stonden urenlang op anderhalve meter van elkaar om voor maar liefst drie verkiezingen hun stem uit te brengen.
Bewoners van de staat konden dinsdag stemmen voor de Democratische presidentskandidaat en voor de staats- en lokale verkiezingen. Er heerste verwarring en frustratie over hoe ze zouden verlopen. De gouverneur wilde ze verplaatsen, maar enkele Republikeinen dwongen bij de rechter af dat ze doorgingen. Na juridisch getouwtrek werd toch besloten om ze voort te zetten.
Prominente Democraten veroordeelden het besluit, omdat het volgens hen betekent dat kiezers hun leven op het spel moeten zetten om hun democratische grondrecht uit te oefenen. Zij riepen hun kiezers op niet te stemmen en vroegen de Republikeinen hetzelfde te doen.
Test
In de grote stad Milwaukee waren veel stemlokalen gesloten vanwege een groot tekort aan vrijwilligers. Duizenden kiezers hadden er slechts vijf lokalen tot hun beschikking. De verkiezingsdag in Wisconsin wordt volgens Amerikaanse media en politici als een test gezien voor nog resterende stembusgangen in tijden van het coronavirus. De resultaten van de stemming in Wisconsin worden op zijn vroegst verwacht op 13 april.
De presidentsverkiezingen staan gepland voor 3 november. De voornaamste Democratische kandidaat voor het presidentschap in de VS, Joe Biden, beklemtoonde dinsdag nog dat de verkiezingen in november niet kunnen worden uitgesteld. Hij zei dat die in de grondwet geregeld zijn en ook de coronapandemie geen reden is om de stembusgang te vertragen of uit te stellen, zei hij.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
16 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. Slowaakse media melden dat een docente om het leven kwam. Twee personen raakten gewond.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
1 uur geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geleden