Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange rijen bij stembussen Wisconsin vanwege corona

Lange rijen bij stembussen Wisconsin vanwege corona

MILWAUKEE (ANP/RTR) - De voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Wisconsin zijn ondanks de coronacrisis doorgegaan en dat leidde tot zeer lange wachtrijen bij stemlokalen. De wachtenden stonden urenlang op anderhalve meter van elkaar om voor maar liefst drie verkiezingen hun stem uit te brengen.

Bewoners van de staat konden dinsdag stemmen voor de Democratische presidentskandidaat en voor de staats- en lokale verkiezingen. Er heerste verwarring en frustratie over hoe ze zouden verlopen. De gouverneur wilde ze verplaatsen, maar enkele Republikeinen dwongen bij de rechter af dat ze doorgingen. Na juridisch getouwtrek werd toch besloten om ze voort te zetten.

Prominente Democraten veroordeelden het besluit, omdat het volgens hen betekent dat kiezers hun leven op het spel moeten zetten om hun democratische grondrecht uit te oefenen. Zij riepen hun kiezers op niet te stemmen en vroegen de Republikeinen hetzelfde te doen.

Test

In de grote stad Milwaukee waren veel stemlokalen gesloten vanwege een groot tekort aan vrijwilligers. Duizenden kiezers hadden er slechts vijf lokalen tot hun beschikking. De verkiezingsdag in Wisconsin wordt volgens Amerikaanse media en politici als een test gezien voor nog resterende stembusgangen in tijden van het coronavirus. De resultaten van de stemming in Wisconsin worden op zijn vroegst verwacht op 13 april.

De presidentsverkiezingen staan gepland voor 3 november. De voornaamste Democratische kandidaat voor het presidentschap in de VS, Joe Biden, beklemtoonde dinsdag nog dat de verkiezingen in november niet kunnen worden uitgesteld. Hij zei dat die in de grondwet geregeld zijn en ook de coronapandemie geen reden is om de stembusgang te vertragen of uit te stellen, zei hij.

Meer uit Buitenland

Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

1 uur geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

3 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

6 uur geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

6 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

7 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

8 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

8 uur geleden