Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange rij voor Britse consulaat in Hongkong om Elizabeth te eren

Lange rij voor Britse consulaat in Hongkong om Elizabeth te eren

HONGKONG (ANP/AFP) - Voor het Britse consulaat in Hongkong heeft zich maandag een lange rij gevormd van mensen die hun laatste eer willen bewijzen aan koningin Elizabeth. De Britse vorstin overleed donderdag op 96-jarige leeftijd.

In Hongkong zijn openbare bijeenkomsten van meer dan vier mensen nog steeds verboden onder de daar geldende coronamaatregelen. Bovendien werd in de stad maandag een temperatuur van 32 graden bereikt en geldt er een waarschuwing voor luchtvervuiling. Desondanks vormde zich een rij van honderden meters bij het consulaat, waar een condoleanceregister voor de inwoners van Hongkong is geopend. Mensen die het register willen tekenen, moeten drie tot vier uur in de rij wachten.

Hongkong was 150 jaar lang een Britse kolonie. In 1997 droeg het Verenigd Koninkrijk Hongkong over aan China. Koningin Elizabeth was op dat moment al 45 jaar staatshoofd. Vanwege het harde optreden van de Chinese regering in Beijing tegen afwijkende meningen na prodemocratische protesten in 2019, verlangt een toenemend aantal inwoners echter terug naar de periode van voor 1997.

Meer uit Buitenland

Zelensky: dankbaar voor financiële steun

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.

15 minuten geleden
Russische gezant: goed dat EU Russische tegoeden niet gebruikt

MOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.

53 minuten geleden
VS pauzeren visumprogramma om schutter Brown University

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.

1 uur geleden
Gewelddadige protesten in Bangladesh na dood studentenleider

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.

1 uur geleden
Trump wil in 2028 weer Amerikanen op de maan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.

1 uur geleden
ABC: schietpartij Brown en moord MIT-docent mogelijk verbonden

PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.

7 uur geleden
VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

14 uur geleden