Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange gevangenisstraffen voor onthoofding Franse leraar

Lange gevangenisstraffen voor onthoofding Franse leraar

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft vrijdag zware straffen opgelegd aan meerdere mannen voor hun rol bij de jihadistische onthoofding van leraar Samuel Paty in 2020, een moord die Frankrijk diep schokte.

In oktober 2020 vermoordde een 18-jarige islamitische extremist van Tsjetsjeense afkomst, Abdoullakh Anzorov, de 47-jarige Paty nadat deze in de klas spotprenten van de profeet Mohammed had getoond. Anzorov werd destijds door de politie doodgeschoten.

Twee vrienden van Anzorov, Naim Boudaoud (22) en Azim Epsirkhanov (23), kregen gevangenisstraffen van 16 jaar voor medeplichtigheid aan de moord omdat ze Anzorov onder meer aan wapens hadden geholpen.

Twee andere verdachten, betrokken bij de haatcampagne tegen Paty voorafgaand aan zijn moord, werden veroordeeld voor lidmaatschap van een terroristische criminele organisatie.

Brahim Chnina, de 52-jarige Marokkaanse vader van een schoolmeisje dat ten onrechte beweerde dat Paty moslimleerlingen uit het klaslokaal had weggestuurd voordat hij de spotprenten toonde, werd veroordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf.

Zijn dochter, destijds 13 jaar oud, was op dat moment niet in het klaslokaal aanwezig en bood eerder tijdens het proces haar excuses aan de familie van haar voormalige leraar aan.

Abdelhakim Sefrioui, een 65-jarige Frans-Marokkaanse islamistische activist, kreeg een gevangenisstraf van 15 jaar.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

36 minuten geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

1 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

1 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

3 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

4 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

5 uur geleden