Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange gevangenisstraffen voor onthoofding Franse leraar

Lange gevangenisstraffen voor onthoofding Franse leraar

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft vrijdag zware straffen opgelegd aan meerdere mannen voor hun rol bij de jihadistische onthoofding van leraar Samuel Paty in 2020, een moord die Frankrijk diep schokte.

In oktober 2020 vermoordde een 18-jarige islamitische extremist van Tsjetsjeense afkomst, Abdoullakh Anzorov, de 47-jarige Paty nadat deze in de klas spotprenten van de profeet Mohammed had getoond. Anzorov werd destijds door de politie doodgeschoten.

Twee vrienden van Anzorov, Naim Boudaoud (22) en Azim Epsirkhanov (23), kregen gevangenisstraffen van 16 jaar voor medeplichtigheid aan de moord omdat ze Anzorov onder meer aan wapens hadden geholpen.

Twee andere verdachten, betrokken bij de haatcampagne tegen Paty voorafgaand aan zijn moord, werden veroordeeld voor lidmaatschap van een terroristische criminele organisatie.

Brahim Chnina, de 52-jarige Marokkaanse vader van een schoolmeisje dat ten onrechte beweerde dat Paty moslimleerlingen uit het klaslokaal had weggestuurd voordat hij de spotprenten toonde, werd veroordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf.

Zijn dochter, destijds 13 jaar oud, was op dat moment niet in het klaslokaal aanwezig en bood eerder tijdens het proces haar excuses aan de familie van haar voormalige leraar aan.

Abdelhakim Sefrioui, een 65-jarige Frans-Marokkaanse islamistische activist, kreeg een gevangenisstraf van 15 jaar.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

1 uur geleden
Zelensky: honderdduizenden huishoudens zonder stroom na aanval

KYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.

1 uur geleden
Duitse bondskanselier houdt rekening met snelle val Iraans regime

BANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.

2 uur geleden
Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

3 uur geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

7 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

13 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

13 uur geleden