Lange celstraffen voor moord op Braziliaanse politica
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Een Braziliaanse rechter heeft twee voormalige politieagenten veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen voor de moord op de Braziliaanse politica Marielle Franco en haar chauffeur. Haar dood in 2018 leidde tot grote verontwaardiging in Brazilië en daarbuiten.
De twee veroordeelden, Ronnie Lessa en Elcio de Queiroz, kregen respectievelijk 78 jaar en 9 maanden en 59 jaar en 8 maanden gevangenisstraf opgelegd.
Franco was een uitgesproken activiste voor de rechten van de zwarte en lhbti-gemeenschappen. Ze groeide op in een sloppenwijk en werd een charismatische verdediger van de armen en een uitgesproken criticus van politiegeweld. Op de avond van 14 maart 2018 werd ze samen met haar chauffeur gedood door schoten uit een voorbijrijdende auto in het centrum van Rio de Janeiro. Ze was 38.
Dertig jaar
"Gerechtigheid wordt gediend, ook al zal de betekenis van gerechtigheid voor ons nooit volledig zijn na het verlies van Marielle," zei Anielle Franco, de zuster van de politica en de Braziliaanse minister van Rassengelijkheid, donderdag na de veroordeling.
Er wordt nog steeds onderzoek gedaan naar drie andere mannen in verband met de opdracht en planning van de moord door Lessa en Queiroz. De twee veroordeelden zullen slechts dertig jaar van hun straffen uitzitten, zei aanklager Eduardo Martins tegen journalisten, omdat de Braziliaanse wet ten tijde van de moord niet in langere straffen voorzag.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
24 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden