Lange celstraffen voor moord op Braziliaanse politica
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Een Braziliaanse rechter heeft twee voormalige politieagenten veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen voor de moord op de Braziliaanse politica Marielle Franco en haar chauffeur. Haar dood in 2018 leidde tot grote verontwaardiging in Brazilië en daarbuiten.
De twee veroordeelden, Ronnie Lessa en Elcio de Queiroz, kregen respectievelijk 78 jaar en 9 maanden en 59 jaar en 8 maanden gevangenisstraf opgelegd.
Franco was een uitgesproken activiste voor de rechten van de zwarte en lhbti-gemeenschappen. Ze groeide op in een sloppenwijk en werd een charismatische verdediger van de armen en een uitgesproken criticus van politiegeweld. Op de avond van 14 maart 2018 werd ze samen met haar chauffeur gedood door schoten uit een voorbijrijdende auto in het centrum van Rio de Janeiro. Ze was 38.
Dertig jaar
"Gerechtigheid wordt gediend, ook al zal de betekenis van gerechtigheid voor ons nooit volledig zijn na het verlies van Marielle," zei Anielle Franco, de zuster van de politica en de Braziliaanse minister van Rassengelijkheid, donderdag na de veroordeling.
Er wordt nog steeds onderzoek gedaan naar drie andere mannen in verband met de opdracht en planning van de moord door Lessa en Queiroz. De twee veroordeelden zullen slechts dertig jaar van hun straffen uitzitten, zei aanklager Eduardo Martins tegen journalisten, omdat de Braziliaanse wet ten tijde van de moord niet in langere straffen voorzag.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
19 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
19 uur geleden