Lange celstraffen voor moord op Braziliaanse politica
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Een Braziliaanse rechter heeft twee voormalige politieagenten veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen voor de moord op de Braziliaanse politica Marielle Franco en haar chauffeur. Haar dood in 2018 leidde tot grote verontwaardiging in Brazilië en daarbuiten.
De twee veroordeelden, Ronnie Lessa en Elcio de Queiroz, kregen respectievelijk 78 jaar en 9 maanden en 59 jaar en 8 maanden gevangenisstraf opgelegd.
Franco was een uitgesproken activiste voor de rechten van de zwarte en lhbti-gemeenschappen. Ze groeide op in een sloppenwijk en werd een charismatische verdediger van de armen en een uitgesproken criticus van politiegeweld. Op de avond van 14 maart 2018 werd ze samen met haar chauffeur gedood door schoten uit een voorbijrijdende auto in het centrum van Rio de Janeiro. Ze was 38.
Dertig jaar
"Gerechtigheid wordt gediend, ook al zal de betekenis van gerechtigheid voor ons nooit volledig zijn na het verlies van Marielle," zei Anielle Franco, de zuster van de politica en de Braziliaanse minister van Rassengelijkheid, donderdag na de veroordeling.
Er wordt nog steeds onderzoek gedaan naar drie andere mannen in verband met de opdracht en planning van de moord door Lessa en Queiroz. De twee veroordeelden zullen slechts dertig jaar van hun straffen uitzitten, zei aanklager Eduardo Martins tegen journalisten, omdat de Braziliaanse wet ten tijde van de moord niet in langere straffen voorzag.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
19 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
45 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
9 uur geleden