Lange celstraffen voor moord op Braziliaanse politica
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Een Braziliaanse rechter heeft twee voormalige politieagenten veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen voor de moord op de Braziliaanse politica Marielle Franco en haar chauffeur. Haar dood in 2018 leidde tot grote verontwaardiging in Brazilië en daarbuiten.
De twee veroordeelden, Ronnie Lessa en Elcio de Queiroz, kregen respectievelijk 78 jaar en 9 maanden en 59 jaar en 8 maanden gevangenisstraf opgelegd.
Franco was een uitgesproken activiste voor de rechten van de zwarte en lhbti-gemeenschappen. Ze groeide op in een sloppenwijk en werd een charismatische verdediger van de armen en een uitgesproken criticus van politiegeweld. Op de avond van 14 maart 2018 werd ze samen met haar chauffeur gedood door schoten uit een voorbijrijdende auto in het centrum van Rio de Janeiro. Ze was 38.
Dertig jaar
"Gerechtigheid wordt gediend, ook al zal de betekenis van gerechtigheid voor ons nooit volledig zijn na het verlies van Marielle," zei Anielle Franco, de zuster van de politica en de Braziliaanse minister van Rassengelijkheid, donderdag na de veroordeling.
Er wordt nog steeds onderzoek gedaan naar drie andere mannen in verband met de opdracht en planning van de moord door Lessa en Queiroz. De twee veroordeelden zullen slechts dertig jaar van hun straffen uitzitten, zei aanklager Eduardo Martins tegen journalisten, omdat de Braziliaanse wet ten tijde van de moord niet in langere straffen voorzag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
6 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
8 uur geleden