Lange celstraffen in Spanje voor fatale mishandeling Samuel Luiz
A CORUNA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft gevangenisstraffen van 10 tot 24 jaar opgelegd voor een fatale mishandeling. De dood van de 24-jarige Samuel Luiz leidde tot landelijke protesten.
De in Brazilië geboren Luiz overleed in het ziekenhuis nadat hij in 2021 zwaar was mishandeld bij een nachtclub in A Coruña, in het noorden van het land. Premier Pedro Sánchez sprak zijn afschuw uit over die "meedogenloze" aanval.
Luiz kreeg tijdens de mishandeling homofobe beledigingen naar zijn hoofd geslingerd. Een jury oordeelde vorig jaar dat de hoofdverdachte uit de kleding en manier van spreken van het slachtoffer had opgemaakt met een homoseksuele man te maken te hebben.
Discriminatie
Die hoofdverdachte, Diego M.M., kreeg de langste gevangenisstraf opgelegd. Het werd als strafverzwarend beschouwd dat ook sprake was van discriminatie op basis van geaardheid. Ook drie andere verdachten moeten jaren de cel in.
De verdachten moeten de nabestaanden ook een schadevergoeding betalen. Het gaat om een bedrag van ruim 300.000 euro.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
17 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
11 uur geleden