Lange celstraffen in Spanje voor fatale mishandeling Samuel Luiz
A CORUNA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft gevangenisstraffen van 10 tot 24 jaar opgelegd voor een fatale mishandeling. De dood van de 24-jarige Samuel Luiz leidde tot landelijke protesten.
De in Brazilië geboren Luiz overleed in het ziekenhuis nadat hij in 2021 zwaar was mishandeld bij een nachtclub in A Coruña, in het noorden van het land. Premier Pedro Sánchez sprak zijn afschuw uit over die "meedogenloze" aanval.
Luiz kreeg tijdens de mishandeling homofobe beledigingen naar zijn hoofd geslingerd. Een jury oordeelde vorig jaar dat de hoofdverdachte uit de kleding en manier van spreken van het slachtoffer had opgemaakt met een homoseksuele man te maken te hebben.
Discriminatie
Die hoofdverdachte, Diego M.M., kreeg de langste gevangenisstraf opgelegd. Het werd als strafverzwarend beschouwd dat ook sprake was van discriminatie op basis van geaardheid. Ook drie andere verdachten moeten jaren de cel in.
De verdachten moeten de nabestaanden ook een schadevergoeding betalen. Het gaat om een bedrag van ruim 300.000 euro.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
25 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
3 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.
7 uur geleden