Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange celstraffen in Spanje voor fatale mishandeling Samuel Luiz

Lange celstraffen in Spanje voor fatale mishandeling Samuel Luiz

A CORUNA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft gevangenisstraffen van 10 tot 24 jaar opgelegd voor een fatale mishandeling. De dood van de 24-jarige Samuel Luiz leidde tot landelijke protesten.

De in Brazilië geboren Luiz overleed in het ziekenhuis nadat hij in 2021 zwaar was mishandeld bij een nachtclub in A Coruña, in het noorden van het land. Premier Pedro Sánchez sprak zijn afschuw uit over die "meedogenloze" aanval.

Luiz kreeg tijdens de mishandeling homofobe beledigingen naar zijn hoofd geslingerd. Een jury oordeelde vorig jaar dat de hoofdverdachte uit de kleding en manier van spreken van het slachtoffer had opgemaakt met een homoseksuele man te maken te hebben.

Discriminatie

Die hoofdverdachte, Diego M.M., kreeg de langste gevangenisstraf opgelegd. Het werd als strafverzwarend beschouwd dat ook sprake was van discriminatie op basis van geaardheid. Ook drie andere verdachten moeten jaren de cel in.

De verdachten moeten de nabestaanden ook een schadevergoeding betalen. Het gaat om een bedrag van ruim 300.000 euro.

Meer uit Buitenland

Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

6 minuten geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

8 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

9 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

12 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

14 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

15 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

15 uur geleden