Lange celstraffen in Spanje voor fatale mishandeling Samuel Luiz
A CORUNA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft gevangenisstraffen van 10 tot 24 jaar opgelegd voor een fatale mishandeling. De dood van de 24-jarige Samuel Luiz leidde tot landelijke protesten.
De in Brazilië geboren Luiz overleed in het ziekenhuis nadat hij in 2021 zwaar was mishandeld bij een nachtclub in A Coruña, in het noorden van het land. Premier Pedro Sánchez sprak zijn afschuw uit over die "meedogenloze" aanval.
Luiz kreeg tijdens de mishandeling homofobe beledigingen naar zijn hoofd geslingerd. Een jury oordeelde vorig jaar dat de hoofdverdachte uit de kleding en manier van spreken van het slachtoffer had opgemaakt met een homoseksuele man te maken te hebben.
Discriminatie
Die hoofdverdachte, Diego M.M., kreeg de langste gevangenisstraf opgelegd. Het werd als strafverzwarend beschouwd dat ook sprake was van discriminatie op basis van geaardheid. Ook drie andere verdachten moeten jaren de cel in.
De verdachten moeten de nabestaanden ook een schadevergoeding betalen. Het gaat om een bedrag van ruim 300.000 euro.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
2 uur geledenOLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
5 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
9 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
10 uur geleden