Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange celstraf oud-sportbaas Brazilië voor 'kopen' Spelen 2016

Lange celstraf oud-sportbaas Brazilië voor 'kopen' Spelen 2016

RIO DE JANEIRO (ANP) - Een rechtbank in Rio de Janeiro heeft Carlos Arthur Nuzman veroordeeld tot bijna 31 jaar gevangenisstraf. De 79-jarige Braziliaan, die decennialang een prominent figuur was in de Braziliaanse sport, zou stemmen hebben gekocht om de Olympische Spelen van 2016 naar Rio de Janeiro te halen. Nuzman was destijds voorzitter van het olympisch comité van zijn land en werd ook voorzitter van het organisatiecomité van de Spelen.

Nuzman werd donderdag volgens Braziliaanse media veroordeeld tot een gevangenisstraf van 30 jaar, 11 maanden en 8 dagen. Hij kondigde direct aan in beroep te gaan. Volgens zijn advocaat is Nuzman "zonder bewijs" veroordeeld.

Twee anderen betrokkenen bij de omkoopaffaire, bijgenaamd 'Vuil Spel', kregen ook lange celstraffen. Voormalig directeur Leonardo Gryner van het Braziliaans olympisch comité werd veroordeeld tot 13 jaar en 10 maanden. Sérgio Cabral, oud-gouverneur van Rio de Janeiro, kreeg 10 jaar en 8 maanden. De 58-jarige Cabral zit vanwege andere corruptiezaken al enkele jaren vast.

Arrestatie

Nuzman werd ruim een jaar na de Spelen van Rio gearresteerd op verdenking van omkoping, corruptie, witwassen en deelname aan een criminele organisatie. Hij zou leden van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) hebben omgekocht om bij de verkiezing in 2009 de Spelen binnen te halen voor zijn land. Rio kreeg de voorkeur boven Madrid, Tokio en Chicago.

Vanuit Brazilië zou enkele dagen voor de stemming in Kopenhagen zo'n 2 miljoen dollar aan steekpenningen zijn overgemaakt naar onder anderen Papa Diack, wiens vader Lamine Diack jarenlang voorzitter was van de internationale atletiekfederatie en destijds deel uitmaakte van het IOC. Andere IOC-leden zouden ook geld hebben ontvangen om op Rio te stemmen.

Nuzman deed als volleyballer met Brazilië mee aan de Spelen van 1964. Hij werd daarna voorzitter van de Braziliaanse volleybalbond en in 1995 hoofd van het nationaal olympisch comité. De invloedrijke sportbobo zat tussen 2000 en 2012 in het IOC en werd in 2013 gekozen tot erelid. Na zijn arrestatie in 2017 besloot het IOC hem te schorsen.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

16 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

17 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden