Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langdurigste afname van Britse winkelverkopen in 25 jaar

Langdurigste afname van Britse winkelverkopen in 25 jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De winkelverkopen in het Verenigd Koninkrijk zijn in augustus onverwacht voor de vierde maand op rij gedaald. Dat is de langste opeenvolgende krimp sinds de metingen 25 jaar geleden begonnen. Onder meer in supermarkten en warenhuizen kochten consumenten minder, nu er weer meer naar restaurants en evenementen kon worden gegaan. Alleen aan kleding en benzine gaven Britten meer uit door vakantiereizen en de terugkeer naar kantoor.

Economen hadden over de hele linie nog een kleine groei verwacht, maar de krimp kwam in augustus uit op 0,9 procent vergeleken met een maand eerder. De daling was in juli nog 2,8 procent op maandbasis, in juni 0,1 procent en in mei 1,4 procent. De zorgen over uitgaven door consumenten in het Verenigd Koninkrijk nemen toe door de sterk stijgende prijzen en een toename van het aantal coronabesmettingen.

Winkeliers kampen daarnaast met tekorten aan materialen en personeel. Uit een vragenlijst bleek dat halverwege augustus in totaal 6,5 procent van hen last had van niet-verkrijgbare producten of diensten. In warenhuizen lag dat het hoogst op ruim 18 procent.

Meer uit Financieel

Ahold ziet geen verband tussen recente cyberaanval en PHP-lek

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, moederbedrijf van Albert Heijn, denkt niet dat de recente cyberaanval verband houdt met kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. "Voor zover we nu kunnen overzien, is er geen aanleiding om dit aan te nemen", zegt een woordvoerder.

1 minuut geleden
Heineken moet 111 miljoen euro betalen aan Griekse concurrent

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken moet 111,2 miljoen euro schadevergoeding betalen aan de Griekse bierproducent MTB. Dat heeft de Amsterdamse rechtbank bepaald. De Griekse mededingingsautoriteit stelde eerder al vast dat AB, een dochterbedrijf van Heineken, jarenlang misbruik maakte van haar machtspositie op de Griekse biermarkt. Heineken is daar als moederbedrijf aansprakelijk voor.

17 minuten geleden
Werkgevers ov willen bonden aan tafel krijgen met nieuw voorstel

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het streekvervoer hebben woensdagochtend een nieuw voorstel verstuurd aan de vakbonden om de onderhandelingen over een nieuwe cao te hervatten. Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) heeft de bonden tot 13.00 uur gegeven om te reageren. FNV en CNV bevestigen de brief te hebben ontvangen en bestuderen die momenteel.

30 minuten geleden
Brussel onderzoekt Booking.com om bestrijding onlinefraude

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie start een onderzoek naar Booking.com omdat het online fraude en oplichting onvoldoende bestrijdt. Dat heeft een woordvoerder van de Commissie woensdag gezegd.

40 minuten geleden
NCSC: nog geen misbruik gesignaleerd na kwetsbaarheden in PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft na het bekend worden van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP nog geen "actief misbruik" gesignaleerd. Het centrum adviseert organisaties wel nadrukkelijk om alvast voorbereidingen te treffen op de updates die woensdagmiddag beschikbaar worden gesteld, zodat die zo snel mogelijk geïnstalleerd kunnen worden.

42 minuten geleden
Moskou: eerste tanker Russische diesel vertrekt donderdag naar VS

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De eerste tanker met Russische diesel vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd. Het gaat om de eerste levering in het kader van een dieseldeal tussen de VS en Rusland.

45 minuten geleden
Voormalige centralebankgouverneur Hongarije gearresteerd

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De voormalige gouverneur van de Hongaarse centrale bank György Matolcsy is woensdag gearresteerd in een onderzoek van de Hongaarse autoriteiten naar verduistering en fraude. Hij was twaalf jaar lang gouverneur en een bondgenoot van oud-premier Viktor Orbán. Matolcsy trad in maart 2025 af bij de National Bank of Hungary.

52 minuten geleden