Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langdurige vergadering VN-klimaatpanel begonnen

Langdurige vergadering VN-klimaatpanel begonnen

SURREY (ANP) - De langdurige vergadering over het derde belangrijke rapport in een jaar tijd van het VN-klimaatpanel IPCC is begonnen. Het rapport zal gaan over oplossingen en maatregelen om klimaatverandering tegen te gaan. "Het is onmogelijk om klimaatactie nog verder uit te stellen", stelde voorzitter van het IPCC Hoesung Lee tijdens de openingsceremonie.

Klimaat- en energieminister Greg Hands van het Verenigd Koninkrijk, het gastland voor de vergadering van het IPCC, wees erop dat deze "plaatsvindt onder uitzonderlijke omstandigheden". Hij doelt daarmee op de aanval van Rusland op Oekraïne. "Dat terwijl juist internationale samenwerking nodig is om de bedreiging van klimaatverandering tegen te gaan", aldus Hands.

"Het IPCC brengt geen goed nieuws", zei Patricia Espinosa van United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC). Het klimaatpanel bracht met eerdere rapporten in kaart wat de gevolgen zijn van een opwarming van 1,5 graden Celsius of meer. Het kan bijvoorbeeld zorgen voor overstromingen, droogtes en extreme regenval. "Het onderzoek is absoluut noodzakelijk. De wetenschap toont aan welke maatregelen de juiste zijn om klimaatverandering tegen te gaan."

Tijdens de vergadering gaat het voor een groot deel over de samenvatting voor beleidsmakers. Deze zal waarschijnlijk zeer uitgebreid zijn. Vertegenwoordigers van regeringen wereldwijd sluiten hierbij aan en bespreken deze samen met de auteurs. Wel hebben de wetenschappers altijd het laatste woord. Het resultaat wordt naar verwachting gepubliceerd op 4 april.

De drie verslagen vormen samen het zesde beoordelingsrapport van het IPCC. Eind september verschijnt waarschijnlijk het laatste dat alle eerdere rapporten van de verschillende werkgroepen samen moet voegen.

Meer uit Buitenland

EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

24 minuten geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

1 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

4 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

4 uur geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

4 uur geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

4 uur geleden
President Iran noemt land in VN-speech slachtoffer van terreur VS

NEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.

5 uur geleden