Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langdurige vergadering VN-klimaatpanel begonnen

Langdurige vergadering VN-klimaatpanel begonnen

SURREY (ANP) - De langdurige vergadering over het derde belangrijke rapport in een jaar tijd van het VN-klimaatpanel IPCC is begonnen. Het rapport zal gaan over oplossingen en maatregelen om klimaatverandering tegen te gaan. "Het is onmogelijk om klimaatactie nog verder uit te stellen", stelde voorzitter van het IPCC Hoesung Lee tijdens de openingsceremonie.

Klimaat- en energieminister Greg Hands van het Verenigd Koninkrijk, het gastland voor de vergadering van het IPCC, wees erop dat deze "plaatsvindt onder uitzonderlijke omstandigheden". Hij doelt daarmee op de aanval van Rusland op Oekraïne. "Dat terwijl juist internationale samenwerking nodig is om de bedreiging van klimaatverandering tegen te gaan", aldus Hands.

"Het IPCC brengt geen goed nieuws", zei Patricia Espinosa van United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC). Het klimaatpanel bracht met eerdere rapporten in kaart wat de gevolgen zijn van een opwarming van 1,5 graden Celsius of meer. Het kan bijvoorbeeld zorgen voor overstromingen, droogtes en extreme regenval. "Het onderzoek is absoluut noodzakelijk. De wetenschap toont aan welke maatregelen de juiste zijn om klimaatverandering tegen te gaan."

Tijdens de vergadering gaat het voor een groot deel over de samenvatting voor beleidsmakers. Deze zal waarschijnlijk zeer uitgebreid zijn. Vertegenwoordigers van regeringen wereldwijd sluiten hierbij aan en bespreken deze samen met de auteurs. Wel hebben de wetenschappers altijd het laatste woord. Het resultaat wordt naar verwachting gepubliceerd op 4 april.

De drie verslagen vormen samen het zesde beoordelingsrapport van het IPCC. Eind september verschijnt waarschijnlijk het laatste dat alle eerdere rapporten van de verschillende werkgroepen samen moet voegen.

Meer uit Buitenland

Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

1 uur geleden
Gewonden bij nieuwe Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.

4 uur geleden
Rusland valt energievoorzieningen Kyiv aan met raketten

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdagavond de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt met ballistische raketten. Daarbij kwam volgens burgemeester Vitali Klitsjko een persoon om het leven toen een flatgebouw werd geraakt. Er vielen ook zeventien gewonden. Appartementen stonden in brand en bewoners werden geëvacueerd.

5 uur geleden
Zelensky wil snel nieuw overleg met Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil in de komende dagen nieuw overleg met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over het beëindigen van de oorlog met Rusland. "Ons team heeft de Amerikaanse zijde voorstellen gestuurd voor mogelijke volgende ontmoetingen en verdere gesprekken", aldus Zelensky in een videoboodschap.

9 uur geleden
Vaticaan: knobbel op long van paus was kwaadaardig

VATICAANSTAD (ANP/RTR/DPA) - Een knobbel die was aangetroffen op de long van paus Leo blijkt kwaadaardig, meldt het Vaticaan. De religieuze leider werd dinsdag succesvol aan zijn long geopereerd. Daarbij werd het onderste deel van zijn rechterlong verwijderd.

9 uur geleden
Oud-bendelid krijgt 40 jaar cel voor dood rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.

10 uur geleden