Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langat en Kipkemboi winnen Dam tot Damloop

Langat en Kipkemboi winnen Dam tot Damloop

ZAANDAM (ANP) - De Keniaanse atleet Charles Langat heeft de 36e editie van de Dam tot Damloop gewonnen, de hardloopwedstrijd over 10 Engelse mijl van Amsterdam naar Zaandam. Vanwege corona werd het loopevenement, waaraan dit jaar 38.000 mensen deelnamen, de afgelopen twee jaar niet gehouden.

Langat (33) realiseerde een (officieuze) tijd van 45 minuten en 14 seconden. Ook de nummers 2 en 3 kwamen uit Kenia: Geoffrey Kipchumba, die drie tellen toegaf, en Peter Kipsirat.

Beste Nederlander was Khalid Choukoud die uitkwam op (officieus) 46.29 en als vijfde de finish passeerde. Bij AT5 zei Choukoud "superblij" te zijn met zijn tijd. "Ik zit midden in de voorbereiding van de marathon van Amsterdam. Mooi om hier als eerste Nederlander te finishen. Ik voelde me echt goed, in beter weer had ik hier onder de 46 minuten kunnen lopen. Maar met 20 kilometer per uur is dit een goede voorbereiding op de marathon." Choukoud verdedigt op 16 oktober in Amsterdam zijn Nederlandse titel op de marathon.

Winst bij de vrouwen naar Kipkemboi

Abdi Nageeye, vooraf beschouwd als zijn voornaamste concurrent, loopt niet vaak andere afstanden dan de marathon, waarop hij vorig jaar op de Spelen van Tokio olympisch zilver veroverde. Hij finishte in 47.47 achter Filmon Tesfu (47.12) en Stan Niesten (47.17) als elfde en was daarmee de vierde Nederlander.

Bij de vrouwen ging de winst naar Margaret Kipkemboi. De 29-jarige Keniaanse liep 50.42 (officieus). Dit jaar pakte ze brons op de 10.000 meter bij de WK atletiek in Eugene en won ze de halve marathon van Barcelona. Kipkemboi was met de vrouwen ruim 6 minuten eerder gestart dan de mannen en bleef Langat net voor.

Ook bij de vrouwen was het podium in Zaandam volledig Keniaans met Sharon Kemboi (tweede) en Caroline Nyaga (derde). Diane van Es was op de zesde plaats (54.44) de beste Nederlandse. De 23-jarige geboren Rotterdamse nam vorig jaar deel aan de Olympische Spelen, waar ze uitkwam op de 5000 meter. Ze bleef in Zaandam landgenotes Silke Jonkman en Maureen Koster net voor.

Meer uit Sport

Vijf beachkoppels naar achtste finales EK in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf Nederlandse beachvolleybalteams hebben zich donderdag bij de EK in Düsseldorf geplaatst voor de achtste finales. Alleen Stefan Boermans en Yorick de Groot deden dat rechtstreeks als groepswinnaar.

3 uur geleden
Tennisster Lamens strandt in Montreal in derde ronde

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken op het masterstoernooi van Montreal. De hoogst geklasseerde Nederlandse speelster ging in de derde ronde onderuit tegen de Chinese Zhu Lin. De partij was al na ruim een uur klaar: 6-2 6-2.

4 uur geleden
Française Squiban soleert naar ritzege in Tour de France Femmes

AMBERT (ANP) - De Franse wielrenster Maëva Squiban heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. Het was een bergrit van Clermont-Ferrand naar Ambert over een afstand van ruim 123 kilometer. Onderweg lag met de Col du Béal de eerste berg van de eerste categorie. De 23-jarige renster van UAE Team ADQ ging er daarna op de laatste klim van de dag alleen vandoor en soleerde naar de finish.

6 uur geleden
Verstappen bevestigt dat hij ook in 2026 voor Red Bull rijdt

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft bevestigd dat hij ook komend seizoen voor Red Bull rijdt in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen zei op de persdag van de Grote Prijs van Hongarije tegen verschillende media dat het "tijd was om een einde aan alle geruchten te maken".

7 uur geleden
Van de Zandschulp tegen Den Ouden in kwartfinale toernooi Hagen

HAGEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp neemt het in de kwartfinales van het challengertoernooi van Hagen op tegen landgenoot Guy den Ouden. Beide tennissers wonnen donderdag hun partij in de tweede ronde van het Duitse graveltoernooi.

8 uur geleden
Zwemmer Corbeau op WK naar finale 200 meter schoolslag

SINGAPORE (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft zich op de WK langebaan in Singapore geplaatst voor de finale van de 200 meter schoolslag. De 24-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer tikte aan in 2.08,44. Daarmee werd hij tweede in zijn halve finale en zwom hij de derde tijd in totaal. De Japanner Ippei Watanabe was met 2.08,01 de snelste.

9 uur geleden
Zwemmer Popovici verovert opnieuw goud op 100 meter vrije slag

SINGAPORE (ANP) - Zwemmer David Popovici uit Roemenië heeft de wereldtitel op de 100 meter vrije slag veroverd. Op de WK in Singapore tikte hij aan in 46,51 en bleef daarmee de Amerikaan Jack Alexy en de Australiër Kyle Chalmers voor.

10 uur geleden