Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Noa Lang heeft Ajax tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie aan een uitzege op FC Twente (2-5) geholpen. De 20-jarige aanvaller scoorde maar liefst driemaal in de Veste, waar de thuisploeg uit Enschede na 19 minuten met 2-0 leidde. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof tweemaal doel.
Met dank aan Lang en Huntelaar scoorde een voor rust zwaar ondermaats Ajax voor de vijfde competitiewedstrijd op rij minimaal viermaal. De laatste keer dat de club uit Amsterdam dat presteerde was in 1995, toen het alles won wat er te winnen viel.
Lang kreeg een kans omdat David Neres en Zakaria Labyad voorlopig met blessures aan de kant staan. Mogelijk moet Ajax de komende weken nog een buitenspeler missen. Quincy Promes viel al in de openingsfase uit tegen zijn oude club. Hij is dit seizoen de topscorer van zijn ploeg uit Amsterdam.
Nonchalance afgestraft
"Als je er niet vanaf de start bij bent, dan krijg je hier problemen", waarschuwde Erik ten Hag vlak voor het eerste fluitsignaal. De trainer van Ajax had het liever anders gezien, maar hij kreeg al snel gelijk. Al na negentien minuten keek zijn ploeg tegen een achterstand van 2-0 aan. FC Twente strafte het nonchalante spel van de kampioen genadeloos af.
Hakim Ziyech, afgelopen weken overladen met complimenten, mocht zich de openingstreffer aanrekenen. Hij leverde de bal zo maar in bij Aitor Cantalapiedra, die Keito Nakamura aanspeelde. De Japanner schoot schitterend raak, nog mooier dan in de thuiswedstrijd tegen PSV. Vier minuten later trof Cantalapiedra zelf doel, na slap verdedigen van Noussair Mazraoui.
Overwicht na rust
FC Twente deed wat het kon, met de routiniers Wout Brama en Paul Verhaegh in de gelederen. De thuisploeg werkte hard, verdedigde compact en loerde op de foutjes die Ajax bleef maken. Ziyech maakte zijn foutje bij de openingstreffer in de 32e minuut enigszins goed en bood Noa Lang een bijna niet te missen kans (2-1).
Met Huntelaar voor de geblesseerde Promes ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker. FC Twente oogde na rust vermoeid en moest steeds verder achteruit. Lang maakte in de 51e minuut gelijk, op aangeven van Tadic. Huntelaar tekende in de 61e minuut voor 2-3, voordat Lang het duel in de 70e minuut besliste (2-4). De maker van drie doelpunten speelde de wedstrijd niet uit. Hij moest met kramp naar de kant en zag vanuit de dug-out Huntelaar de 2-5 maken.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
57 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden