Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Noa Lang heeft Ajax tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie aan een uitzege op FC Twente (2-5) geholpen. De 20-jarige aanvaller scoorde maar liefst driemaal in de Veste, waar de thuisploeg uit Enschede na 19 minuten met 2-0 leidde. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof tweemaal doel.
Met dank aan Lang en Huntelaar scoorde een voor rust zwaar ondermaats Ajax voor de vijfde competitiewedstrijd op rij minimaal viermaal. De laatste keer dat de club uit Amsterdam dat presteerde was in 1995, toen het alles won wat er te winnen viel.
Lang kreeg een kans omdat David Neres en Zakaria Labyad voorlopig met blessures aan de kant staan. Mogelijk moet Ajax de komende weken nog een buitenspeler missen. Quincy Promes viel al in de openingsfase uit tegen zijn oude club. Hij is dit seizoen de topscorer van zijn ploeg uit Amsterdam.
Nonchalance afgestraft
"Als je er niet vanaf de start bij bent, dan krijg je hier problemen", waarschuwde Erik ten Hag vlak voor het eerste fluitsignaal. De trainer van Ajax had het liever anders gezien, maar hij kreeg al snel gelijk. Al na negentien minuten keek zijn ploeg tegen een achterstand van 2-0 aan. FC Twente strafte het nonchalante spel van de kampioen genadeloos af.
Hakim Ziyech, afgelopen weken overladen met complimenten, mocht zich de openingstreffer aanrekenen. Hij leverde de bal zo maar in bij Aitor Cantalapiedra, die Keito Nakamura aanspeelde. De Japanner schoot schitterend raak, nog mooier dan in de thuiswedstrijd tegen PSV. Vier minuten later trof Cantalapiedra zelf doel, na slap verdedigen van Noussair Mazraoui.
Overwicht na rust
FC Twente deed wat het kon, met de routiniers Wout Brama en Paul Verhaegh in de gelederen. De thuisploeg werkte hard, verdedigde compact en loerde op de foutjes die Ajax bleef maken. Ziyech maakte zijn foutje bij de openingstreffer in de 32e minuut enigszins goed en bood Noa Lang een bijna niet te missen kans (2-1).
Met Huntelaar voor de geblesseerde Promes ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker. FC Twente oogde na rust vermoeid en moest steeds verder achteruit. Lang maakte in de 51e minuut gelijk, op aangeven van Tadic. Huntelaar tekende in de 61e minuut voor 2-3, voordat Lang het duel in de 70e minuut besliste (2-4). De maker van drie doelpunten speelde de wedstrijd niet uit. Hij moest met kramp naar de kant en zag vanuit de dug-out Huntelaar de 2-5 maken.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
4 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
20 uur geleden