Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente

Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Noa Lang heeft Ajax tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie aan een uitzege op FC Twente (2-5) geholpen. De 20-jarige aanvaller scoorde maar liefst driemaal in de Veste, waar de thuisploeg uit Enschede na 19 minuten met 2-0 leidde. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof tweemaal doel.

Met dank aan Lang en Huntelaar scoorde een voor rust zwaar ondermaats Ajax voor de vijfde competitiewedstrijd op rij minimaal viermaal. De laatste keer dat de club uit Amsterdam dat presteerde was in 1995, toen het alles won wat er te winnen viel.

Lang kreeg een kans omdat David Neres en Zakaria Labyad voorlopig met blessures aan de kant staan. Mogelijk moet Ajax de komende weken nog een buitenspeler missen. Quincy Promes viel al in de openingsfase uit tegen zijn oude club. Hij is dit seizoen de topscorer van zijn ploeg uit Amsterdam.

Nonchalance afgestraft

"Als je er niet vanaf de start bij bent, dan krijg je hier problemen", waarschuwde Erik ten Hag vlak voor het eerste fluitsignaal. De trainer van Ajax had het liever anders gezien, maar hij kreeg al snel gelijk. Al na negentien minuten keek zijn ploeg tegen een achterstand van 2-0 aan. FC Twente strafte het nonchalante spel van de kampioen genadeloos af.

Hakim Ziyech, afgelopen weken overladen met complimenten, mocht zich de openingstreffer aanrekenen. Hij leverde de bal zo maar in bij Aitor Cantalapiedra, die Keito Nakamura aanspeelde. De Japanner schoot schitterend raak, nog mooier dan in de thuiswedstrijd tegen PSV. Vier minuten later trof Cantalapiedra zelf doel, na slap verdedigen van Noussair Mazraoui.

Overwicht na rust

FC Twente deed wat het kon, met de routiniers Wout Brama en Paul Verhaegh in de gelederen. De thuisploeg werkte hard, verdedigde compact en loerde op de foutjes die Ajax bleef maken. Ziyech maakte zijn foutje bij de openingstreffer in de 32e minuut enigszins goed en bood Noa Lang een bijna niet te missen kans (2-1).

Met Huntelaar voor de geblesseerde Promes ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker. FC Twente oogde na rust vermoeid en moest steeds verder achteruit. Lang maakte in de 51e minuut gelijk, op aangeven van Tadic. Huntelaar tekende in de 61e minuut voor 2-3, voordat Lang het duel in de 70e minuut besliste (2-4). De maker van drie doelpunten speelde de wedstrijd niet uit. Hij moest met kramp naar de kant en zag vanuit de dug-out Huntelaar de 2-5 maken.

Meer uit Voetbal

Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

20 minuten geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

3 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

3 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

5 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

5 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

6 uur geleden