Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Noa Lang heeft Ajax tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie aan een uitzege op FC Twente (2-5) geholpen. De 20-jarige aanvaller scoorde maar liefst driemaal in de Veste, waar de thuisploeg uit Enschede na 19 minuten met 2-0 leidde. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof tweemaal doel.
Met dank aan Lang en Huntelaar scoorde een voor rust zwaar ondermaats Ajax voor de vijfde competitiewedstrijd op rij minimaal viermaal. De laatste keer dat de club uit Amsterdam dat presteerde was in 1995, toen het alles won wat er te winnen viel.
Lang kreeg een kans omdat David Neres en Zakaria Labyad voorlopig met blessures aan de kant staan. Mogelijk moet Ajax de komende weken nog een buitenspeler missen. Quincy Promes viel al in de openingsfase uit tegen zijn oude club. Hij is dit seizoen de topscorer van zijn ploeg uit Amsterdam.
Nonchalance afgestraft
"Als je er niet vanaf de start bij bent, dan krijg je hier problemen", waarschuwde Erik ten Hag vlak voor het eerste fluitsignaal. De trainer van Ajax had het liever anders gezien, maar hij kreeg al snel gelijk. Al na negentien minuten keek zijn ploeg tegen een achterstand van 2-0 aan. FC Twente strafte het nonchalante spel van de kampioen genadeloos af.
Hakim Ziyech, afgelopen weken overladen met complimenten, mocht zich de openingstreffer aanrekenen. Hij leverde de bal zo maar in bij Aitor Cantalapiedra, die Keito Nakamura aanspeelde. De Japanner schoot schitterend raak, nog mooier dan in de thuiswedstrijd tegen PSV. Vier minuten later trof Cantalapiedra zelf doel, na slap verdedigen van Noussair Mazraoui.
Overwicht na rust
FC Twente deed wat het kon, met de routiniers Wout Brama en Paul Verhaegh in de gelederen. De thuisploeg werkte hard, verdedigde compact en loerde op de foutjes die Ajax bleef maken. Ziyech maakte zijn foutje bij de openingstreffer in de 32e minuut enigszins goed en bood Noa Lang een bijna niet te missen kans (2-1).
Met Huntelaar voor de geblesseerde Promes ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker. FC Twente oogde na rust vermoeid en moest steeds verder achteruit. Lang maakte in de 51e minuut gelijk, op aangeven van Tadic. Huntelaar tekende in de 61e minuut voor 2-3, voordat Lang het duel in de 70e minuut besliste (2-4). De maker van drie doelpunten speelde de wedstrijd niet uit. Hij moest met kramp naar de kant en zag vanuit de dug-out Huntelaar de 2-5 maken.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
1 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
10 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
15 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
15 uur geleden