Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente

Lang scoort driemaal voor Ajax bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Noa Lang heeft Ajax tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie aan een uitzege op FC Twente (2-5) geholpen. De 20-jarige aanvaller scoorde maar liefst driemaal in de Veste, waar de thuisploeg uit Enschede na 19 minuten met 2-0 leidde. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof tweemaal doel.

Met dank aan Lang en Huntelaar scoorde een voor rust zwaar ondermaats Ajax voor de vijfde competitiewedstrijd op rij minimaal viermaal. De laatste keer dat de club uit Amsterdam dat presteerde was in 1995, toen het alles won wat er te winnen viel.

Lang kreeg een kans omdat David Neres en Zakaria Labyad voorlopig met blessures aan de kant staan. Mogelijk moet Ajax de komende weken nog een buitenspeler missen. Quincy Promes viel al in de openingsfase uit tegen zijn oude club. Hij is dit seizoen de topscorer van zijn ploeg uit Amsterdam.

Nonchalance afgestraft

"Als je er niet vanaf de start bij bent, dan krijg je hier problemen", waarschuwde Erik ten Hag vlak voor het eerste fluitsignaal. De trainer van Ajax had het liever anders gezien, maar hij kreeg al snel gelijk. Al na negentien minuten keek zijn ploeg tegen een achterstand van 2-0 aan. FC Twente strafte het nonchalante spel van de kampioen genadeloos af.

Hakim Ziyech, afgelopen weken overladen met complimenten, mocht zich de openingstreffer aanrekenen. Hij leverde de bal zo maar in bij Aitor Cantalapiedra, die Keito Nakamura aanspeelde. De Japanner schoot schitterend raak, nog mooier dan in de thuiswedstrijd tegen PSV. Vier minuten later trof Cantalapiedra zelf doel, na slap verdedigen van Noussair Mazraoui.

Overwicht na rust

FC Twente deed wat het kon, met de routiniers Wout Brama en Paul Verhaegh in de gelederen. De thuisploeg werkte hard, verdedigde compact en loerde op de foutjes die Ajax bleef maken. Ziyech maakte zijn foutje bij de openingstreffer in de 32e minuut enigszins goed en bood Noa Lang een bijna niet te missen kans (2-1).

Met Huntelaar voor de geblesseerde Promes ging Ajax op zoek naar de gelijkmaker. FC Twente oogde na rust vermoeid en moest steeds verder achteruit. Lang maakte in de 51e minuut gelijk, op aangeven van Tadic. Huntelaar tekende in de 61e minuut voor 2-3, voordat Lang het duel in de 70e minuut besliste (2-4). De maker van drie doelpunten speelde de wedstrijd niet uit. Hij moest met kramp naar de kant en zag vanuit de dug-out Huntelaar de 2-5 maken.

Meer uit Voetbal

García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

44 minuten geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

2 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

3 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

4 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

4 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

5 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

5 uur geleden