Lang en Meijer met Brugge onderuit in Champions League
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is ver verwijderd van een plek in de kwartfinales van de Champions League. De Belgische kampioen verloor woensdag in de achtste finales van Benfica, dat onder leiding staat van voormalig PSV-trainer Roger Schmidt: 0-2. De return in Lissabon is op 7 maart.
Bij Brugge hadden de Nederlanders Bjorn Meijer en Noa Lang allebei een basisplaats. Meijer stond in de 5e minuut met een pass op de Canadees Tajon Buchanan aan de basis van de eerste kans voor Brugge, maar keeper Odisseas Vlachodimos redde.
Benfica had een veldoverwicht en kreeg ook de beste mogelijkheden. Verdediger António Silva kopte in de 26e minuut van dichtbij over. Spits Gonçalo Ramos liet in de eerste helft, eveneens met zijn hoofd, ook een goede kans liggen.
Strafschop
Direct na rust was Ramos opnieuw in de buurt van een doelpunt. Dit keer tikte hij de bal net naast. In de 51e minuut kwam Benfica alsnog verdiend op voorsprong. De Schot Jack Hendry maakte een overtreding op Ramos, waarna João Mário de toegekende strafschop via de onderkant van de lat benutte: 0-1.
Club Brugge probeerde in het restant de gelijkmaker te forceren, maar de ploeg van de Engelse coach Scott Parker wist maar weinig gevaarlijk te worden. De Braziliaanse oud-Ajacied David Neres, die was ingevallen, had aan de andere kant (na een fout van Meijer) in de 88e minuut wel succes (0-2). Neres scoorde daarna nog eens, maar die treffer werd wegens buitenspel afgekeurd.
Benfica schakelde vorig seizoen Ajax in de achtste finales uit en verloor daarna in de kwartfinale van Liverpool.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
9 minuten geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
11 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
44 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
46 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
3 uur geleden