Lang applaus voor Laschet op partijdag CSU
NEURENBERG (ANP/DPA) - De kanselierskandidaat voor de christendemocraten in Duitsland (CDU) Armin Laschet heeft op de partijdag van de Beierse zusterpartij CSU een staande ovatie van ruim acht minuten gekregen na zijn toespraak. Partijleider Markus Söder noemde Laschet de toekomstige bondskanselier.
Söder en Laschet namen het eerder nog tegen elkaar op om de bondskanselierskandidaat van het CDU/CSU te worden. Laschet won en de afgelopen twee dagen deden Söder en andere leiders van het CSU er alles aan om eenheid uit te stralen. Het applaus voor Laschet van de partijleden moet hem een steuntje in de rug geven voor de verkiezingen over twee weken.
In zijn toespraak haalde Laschet een aantal keer uit naar zijn belangrijkste concurrent Olaf Scholz van de sociaaldemocraten (SPD). De premier van Noordrijn-Westfalen zei dat de sociaaldemocraten de laatste decennia altijd de verkeerde beslissingen hebben genomen. Laschet vindt dat de SPD te veel overheidscontrole wil en de belastingen te veel wil verhogen.
Laschet loopt in de peilingen achter op Scholz. Het verschil met Scholz is groter dan de voorsprong die Laschet heeft op de kandidaat van de Groenen, Annalena Baerbock. Zondag is er een televisiedebat tussen de drie kandidaten. Scholz en Baerbock lijken graag met elkaar te gaan regeren, mocht een van hen de verkiezingen winnen.
Meer uit Buitenland
BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."
5 uur geleden