
Landskampioen PSV scoort zesmaal tegen Sparta Rotterdam
EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is met een ruime zege op Sparta Rotterdam begonnen aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz zegevierde met 6-1 en zag de verhuurde doelman Joël Drommel tweemaal in de fout gaan.
PSV leidde na vijftig minuten met 4-0 door doelpunten van Ruben van Bommel, Ivan Perisic, Sergiño Dest en Joey Veerman. Sayfallah Ltaief scoorde in de 63e minuut voor Sparta. Vervolgens bepaalden invaller Guus Til en Yarek Gasiorowski de eindstand.
PSV veroverde op de laatste speeldag van het vorige seizoen de landstitel in een uitduel met Sparta (1-3). Luuk de Jong en Malik Tillman maakten het tweede en derde doelpunt voor de kampioen. Zij hebben PSV inmiddels verlaten. Alassane Pléa was de spits van de thuisploeg in het eerste competitieduel, net als vorige week in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Go Ahead Eagles (2-1). Ricardo Pepi was onvoldoende fit en zat niet bij de selectie.
Rugblessure
Van Bommel, hersteld van een rugblessure, kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Couhaib Driouech. De overige tien basisspelers van PSV voor het duel met Sparta begonnen ook tegen de bekerwinnaar uit Deventer. Bij Sparta verdedigde de van PSV gehuurde Drommel het doel. De keeper liet zich al in de derde minuut verrassen door Van Bommel (1-0). Drommel stond verkeerd opgesteld en botste vervolgens met zijn neus tegen de paal. Hij moest zich laten behandelen maar kon verder spelen.
PSV domineerde na de snelle openingstreffer, maar kreeg niet veel kansen. Vlak voor rust kwam de thuisploeg wel op 2-0. Perisic kreeg na een hoekschop van Veerman alle ruimte om hard raak te koppen. Dest hielp PSV in de blessuretijd van de eerste helft aan een derde treffer (3-0), na een fraaie combinatie met Pléa. De rechtsback hielp PSV vorige week met een winnende treffer tegen Go Ahead Eagles aan de eerste prijs van het seizoen.
Veerman schoot PSV in de vijftigste minuut naar 4-0, na opnieuw een fout van doelman Drommel. Ltaief, overgekomen van FC Twente, maakte in de 63e minuut zijn eerste treffer voor Sparta. Invaller Til stond drie minuten in het veld toen hij het voorlaatste doelpunt van de wedstrijd maakte. Gasiorowski, overgekomen van Valencia, bepaalde de eindstand. Hij kreeg, net als Perisic bij het tweede doelpunt, veel ruimte na een hoekschop.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz was een tevreden trainer na de ruime zege van PSV op Sparta Rotterdam. "Ik vond ons goed, anders win je niet met 6-1", zei hij. "Maar ik vond ons niet zo goed dat het 6-1 had moeten worden."
1 uur geledenPALERMO (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een hoofdrol gespeeld in een oefenduel van Manchester City met Palermo (0-3). De middenvelder kwam na rust in het veld en scoorde tweemaal tegen de club die op het tweede niveau van Italië uitkomt.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het vertrek van Darwin Núñez bevestigd. De spits maakt de overstap naar Al-Hilal. De club uit Saudi-Arabië betaalt volgens veel media 53 miljoen euro voor de aanvaller uit Uruguay.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Iñigo Martínez vertrekt na twee seizoenen bij FC Barcelona. De 34-jarige verdediger, die een aflopend contract had, stapt over naar Al-Nassr in Saudi-Arabië. Het vertrek van Martínez zorgt ervoor dat er ruimte ontstaat op de loonlijst van FC Barcelona, dat kampt met geldgebrek.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Volendam heeft bij de terugkeer in de Eredivisie een punt gepakt. De uitwedstrijd tegen sc Heerenveen eindigde in 1-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord baalde er na de thuiszege op NAC Breda (2-0) van dat hij Gonçalo Borges geen speelminuten kon geven. Dat was wel het plan van de oud-international, maar wegens pijntjes en vermoeidheid bij andere spelers moest hij andere keuzes maken bij het wisselen, legde Van Persie uit bij ESPN.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft doelman Lucas Chevalier aangetrokken. De 23-jarige keeper komt over van Lille en heeft een vijfjarig contract ondertekend.
2 uur geleden