Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LandschappenNL: gemiste kans nu geen landbouwakkoord te sluiten

LandschappenNL: gemiste kans nu geen landbouwakkoord te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Het is een gemiste kans om nu geen landbouwakkoord te sluiten, vindt natuurorganisatie LandschappenNL, die deelnam aan de hoofdtafel samen met onder meer boerenorganisaties en het ministerie van Landbouw. "Dit is een slechte dag voor de landbouw, voor de landbouwer, voor natuur en landschap en voor het landelijk gebied."

LandschappenNL erkent dat de organisatie zelf ook nog vragen en wensen had over het akkoord. Maar doordat landbouworganisatie LTO dinsdag uit het overleg stapte en een landbouwakkoord daarmee uitblijft, "raakt het perspectief voor de landbouw nu verder uit beeld". Bovendien wijst de organisatie erop dat natuurherstelmaatregelen zo nog meer vertraging oplopen. "Onverteerbaar", aldus de natuurclub.

De organisatie blikt terug op het overleg rondom het landbouwakkoord. "Er is over heel veel zaken gesproken, maar niet alleen over de transitie. Steeds ging het gesprek ook over de landbouw van nu, over behoud van wat er is en over onzekerheden." Volgens LandschappenNL raakte hierdoor uiteindelijk de toekomst en transitie teveel op de achtergrond. Deze "dubbeldoelstelling" heeft volgens de club "contraproductief" gewerkt. "Immers, daarmee gingen twee gesprekken, die over de belangen van de landbouw en die over het toekomstbeeld van de landbouw, door elkaar heen lopen."

Dat er een landbouwakkoord moest komen, kwam uit de koker van Johan Remkes. Hij gaf het kabinet advies hoe uit de stikstofcrisis te komen en het landbouwakkoord was daar mede onderdeel van: in het akkoord moest staan hoe het perspectief voor de boeren eruit ziet na alle hervormingen die het kabinet voor ogen heeft. Het was de bedoeling dat er in februari een akkoord zou liggen, maar die deadline werd telkens verzet.

Meer uit Binnenland

Vito Shukrula mag weer aan de slag als advocaat

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.

18 minuten geleden
Freek de Jonge zwijgt over WK 2026: Ik hou me erbuiten

DEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.

1 uur geleden
Schutter gevangenis Alphen nog voortvluchtig

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
OM: moordslachtoffer Tijn uit Alkmaar in België verbrand

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.

2 uur geleden
Nederlandse militairen maandag terug na verkenning Groenland

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.

2 uur geleden
Rond de tien Utrechters kunnen nog niet naar huis na explosie

UTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.

3 uur geleden
Advocaat verdachte zedenzaak Barendrecht bepleit lagere celstraf

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.

3 uur geleden