LandschappenNL: gemiste kans nu geen landbouwakkoord te sluiten
DEN HAAG (ANP) - Het is een gemiste kans om nu geen landbouwakkoord te sluiten, vindt natuurorganisatie LandschappenNL, die deelnam aan de hoofdtafel samen met onder meer boerenorganisaties en het ministerie van Landbouw. "Dit is een slechte dag voor de landbouw, voor de landbouwer, voor natuur en landschap en voor het landelijk gebied."
LandschappenNL erkent dat de organisatie zelf ook nog vragen en wensen had over het akkoord. Maar doordat landbouworganisatie LTO dinsdag uit het overleg stapte en een landbouwakkoord daarmee uitblijft, "raakt het perspectief voor de landbouw nu verder uit beeld". Bovendien wijst de organisatie erop dat natuurherstelmaatregelen zo nog meer vertraging oplopen. "Onverteerbaar", aldus de natuurclub.
De organisatie blikt terug op het overleg rondom het landbouwakkoord. "Er is over heel veel zaken gesproken, maar niet alleen over de transitie. Steeds ging het gesprek ook over de landbouw van nu, over behoud van wat er is en over onzekerheden." Volgens LandschappenNL raakte hierdoor uiteindelijk de toekomst en transitie teveel op de achtergrond. Deze "dubbeldoelstelling" heeft volgens de club "contraproductief" gewerkt. "Immers, daarmee gingen twee gesprekken, die over de belangen van de landbouw en die over het toekomstbeeld van de landbouw, door elkaar heen lopen."
Dat er een landbouwakkoord moest komen, kwam uit de koker van Johan Remkes. Hij gaf het kabinet advies hoe uit de stikstofcrisis te komen en het landbouwakkoord was daar mede onderdeel van: in het akkoord moest staan hoe het perspectief voor de boeren eruit ziet na alle hervormingen die het kabinet voor ogen heeft. Het was de bedoeling dat er in februari een akkoord zou liggen, maar die deadline werd telkens verzet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
2 uur geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.
3 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
17 uur geleden