LandschappenNL: gemiste kans nu geen landbouwakkoord te sluiten
DEN HAAG (ANP) - Het is een gemiste kans om nu geen landbouwakkoord te sluiten, vindt natuurorganisatie LandschappenNL, die deelnam aan de hoofdtafel samen met onder meer boerenorganisaties en het ministerie van Landbouw. "Dit is een slechte dag voor de landbouw, voor de landbouwer, voor natuur en landschap en voor het landelijk gebied."
LandschappenNL erkent dat de organisatie zelf ook nog vragen en wensen had over het akkoord. Maar doordat landbouworganisatie LTO dinsdag uit het overleg stapte en een landbouwakkoord daarmee uitblijft, "raakt het perspectief voor de landbouw nu verder uit beeld". Bovendien wijst de organisatie erop dat natuurherstelmaatregelen zo nog meer vertraging oplopen. "Onverteerbaar", aldus de natuurclub.
De organisatie blikt terug op het overleg rondom het landbouwakkoord. "Er is over heel veel zaken gesproken, maar niet alleen over de transitie. Steeds ging het gesprek ook over de landbouw van nu, over behoud van wat er is en over onzekerheden." Volgens LandschappenNL raakte hierdoor uiteindelijk de toekomst en transitie teveel op de achtergrond. Deze "dubbeldoelstelling" heeft volgens de club "contraproductief" gewerkt. "Immers, daarmee gingen twee gesprekken, die over de belangen van de landbouw en die over het toekomstbeeld van de landbouw, door elkaar heen lopen."
Dat er een landbouwakkoord moest komen, kwam uit de koker van Johan Remkes. Hij gaf het kabinet advies hoe uit de stikstofcrisis te komen en het landbouwakkoord was daar mede onderdeel van: in het akkoord moest staan hoe het perspectief voor de boeren eruit ziet na alle hervormingen die het kabinet voor ogen heeft. Het was de bedoeling dat er in februari een akkoord zou liggen, maar die deadline werd telkens verzet.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
5 uur geleden