Landmacht spreekt 32 militairen die peperdure barbecueles volgden
DEN HAAG (ANP) - De landmacht voert momenteel gesprekken met 32 militairen die een peperdure barbecue kregen als onderdeel van een cursus waar ze 4.500 euro voor betaalden. Het cursusbedrag declareerden ze bij Defensie. Dat mocht volgens de oude regels, maar het overhouden van spullen voor privégebruik niet. De landmacht heeft aangifte gedaan, maar spreekt dus ook met de militairen zelf, en er wordt gekeken naar mogelijke gevolgen als ontslag.
Wanneer daarover duidelijkheid komt, is volgens een woordvoerder nog niet zeker. De Telegraaf berichtte woensdag over het mogelijke misbruik van het opleidingsbudget. Er wordt volgens Defensie gekeken of inderdaad sprake is van een onterechte declaratie.
Het departement benadrukt wel dat het om twee losse dossiers gaat: enerzijds de oude regels over opleidingen, waardoor militairen wijnproeverijen, yogalessen en barbecue-cursussen konden declareren. Anderzijds is er mogelijk sprake van fraude omdat de militairen het cursusbedrag, waar de zogenoemde Green Egg-barbecue ter waarde van honderden euro's onder viel, mogelijk niet mochten declareren.
De soepele regels zijn inmiddels aangescherpt, maar kwamen voort uit een arbeidsvoorwaardenakkoord in 2019. Op aandringen van de bonden kregen militairen veel vrijheid voor het aanvragen van persoonlijk opleidingsbudget. Dat moet werknemers die maar enkele jaren bij de Defensie willen of kunnen werken meer kansen op de arbeidsmarkt geven. Inmiddels mogen alleen opleidingen worden gedeclareerd die ook met het STAP-budget worden gefinancierd. Die subsidie verdwijnt vanaf volgend jaar, dan zal Defensie opnieuw naar de regels kijken, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden