Landmacht spreekt 32 militairen die peperdure barbecueles volgden
DEN HAAG (ANP) - De landmacht voert momenteel gesprekken met 32 militairen die een peperdure barbecue kregen als onderdeel van een cursus waar ze 4.500 euro voor betaalden. Het cursusbedrag declareerden ze bij Defensie. Dat mocht volgens de oude regels, maar het overhouden van spullen voor privégebruik niet. De landmacht heeft aangifte gedaan, maar spreekt dus ook met de militairen zelf, en er wordt gekeken naar mogelijke gevolgen als ontslag.
Wanneer daarover duidelijkheid komt, is volgens een woordvoerder nog niet zeker. De Telegraaf berichtte woensdag over het mogelijke misbruik van het opleidingsbudget. Er wordt volgens Defensie gekeken of inderdaad sprake is van een onterechte declaratie.
Het departement benadrukt wel dat het om twee losse dossiers gaat: enerzijds de oude regels over opleidingen, waardoor militairen wijnproeverijen, yogalessen en barbecue-cursussen konden declareren. Anderzijds is er mogelijk sprake van fraude omdat de militairen het cursusbedrag, waar de zogenoemde Green Egg-barbecue ter waarde van honderden euro's onder viel, mogelijk niet mochten declareren.
De soepele regels zijn inmiddels aangescherpt, maar kwamen voort uit een arbeidsvoorwaardenakkoord in 2019. Op aandringen van de bonden kregen militairen veel vrijheid voor het aanvragen van persoonlijk opleidingsbudget. Dat moet werknemers die maar enkele jaren bij de Defensie willen of kunnen werken meer kansen op de arbeidsmarkt geven. Inmiddels mogen alleen opleidingen worden gedeclareerd die ook met het STAP-budget worden gefinancierd. Die subsidie verdwijnt vanaf volgend jaar, dan zal Defensie opnieuw naar de regels kijken, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
10 uur geleden