Landend vliegtuig blaast pannen van dak in Meerssen
MEERSSEN (ANP) - Een vrachtvliegtuig heeft vrijdagavond tijdens de landing op Maastricht Aachen Airport (MAA) pannen weggeblazen van een woning in Meerssen. De dakpannen kwamen op straat terecht, maar er vielen geen gewonden. Dat maakte de veiligheidsregio Zuid-Limburg bekend.
Het vliegveld bevestigde het incident en heeft dakdekkers naar de getroffen woning in de Burgemeester L'Ortijestraat gestuurd. Een auto die daar op een oprit geparkeerd stond, is door een van de losgekomen dakpannen beschadigd geraakt.
Het zou gaan om een vrachtvliegtuig uit Qatar, dat volgens de luchthaven met behulp van het instrument landing system (ILS) geland is. Dat betekent volgens de woordvoerster van MAA dat dalingshoek en hoogte niet zouden afwijken van wat gebruikelijk is. Maar voegt ze daaraan toe, "we kunnen nu nog niet zeggen of er iets bijzonders was tijdens landing".
Zoveelste incident
Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio Zuid-Limburg komen dit soort incidenten vaker voor. "In dat soort gevallen bellen mensen de brandweer die poolshoogte neemt", zei ze. "Het is het zoveelste incident, best vervelend voor de mensen daar." De laagvliegende toestellen veroorzaken veel wind, waardoor dakpannen kunnen losraken, zei ze.
Vorige week zaterdag veroorzaakte een defecte straalmotor van een vrachtvliegtuig een regen van metalen onderdelen in Meerssen. Daardoor raakten twee mensen gewond, en werden auto's en woningen beschadigd. Volgens luchtvaartdeskundige Benno Baksteen is het ongeval mogelijk veroorzaakt door metaalmoeheid in een van de vier motoren van de opstijgende 30 jaar oude Boeing 747-400.
Meerssen ligt net als de gemeente Beek vlakbij MAA. Veel inwoners van Meerssen vinden dat eigenaar provincie Limburg te weinig doet om hinder en overlast te voorkomen. "Steeds als zo'n bak overkomt, hoop je maar dat het goed gaat", zegt Lou Wanten, actief voor het burgerinitiatief Omwonenden MAA. "Sinds 2017 landen hier zware vrachtvliegtuigen. Die lawaaibakken veroorzaken enorm veel geluidsoverlast. Achter de vleugels vormen zich luchtstromen die een soort wervelwind veroorzaken. Ook bij mij zijn er dakpannen weggeblazen, twee jaar geleden. En de top van een boom in mijn tuin is weggezogen."
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
6 uur geleden