Landen Zuidoost-Azië: geen vergelding tegen heffingen
JAKARTA (ANP/AFP) - Het economische samenwerkingsverband van Zuidoost-Aziatische landen ASEAN gaat geen vergeldingsmaatregelen nemen in reactie op de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat hebben de economieministers van de ASEAN-landen, waaronder Vietnam, Cambodja en Myanmar, donderdag bekendgemaakt.
"ASEAN, als vijfde grootste economie ter wereld, is ernstig bezorgd over de recente invoering van eenzijdige tarieven door de Verenigde Staten, inclusief de tarieven die op 2 april 2025 werden aangekondigd en de meest recente opschorting op 9 april 2025", stelden de ministers in een verklaring na een videoconferentie.
De kledingproducerende landen Vietnam en Cambodja werden hard geraakt door de heffingen die Trump recent had opgelegd, die voor die landen in eerste instantie opliepen tot 46 procent en 49 procent. Laos kreeg tarieven van 48 procent te verwerken en Thailand 36 procent. De Verenigde Staten zijn voor deze landen een belangrijk exportland.
Negentig dagen
Woensdag kondigde Trump aan om de invoerheffingen te verlagen tot 10 procent voor landen die bereid zijn tot onderhandelen en geen tegenmaatregelen treffen. Er wordt nu een pauze ingelast van negentig dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen.
De ommezwaai van de Amerikaanse president geldt niet voor China. Dat land kre
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
11 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden