Landen veroordelen doodschieten Israëlische ambassademedewerkers
DEN HAAG (ANP/AFP) - Verschillende landen veroordelen het schietincident in de Verenigde Staten waarbij twee medewerkers van de Israëlische ambassade zijn omgekomen. Zo verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz geschokt te zijn door de "afschuwelijke daad" en deze "ten zeerste te veroordelen".
De regeringsleider van Duitsland zei dat op dit moment moet worden uitgegaan van een antisemitisch motief. De verdachte zou tijdens zijn arrestatie "bevrijd Palestina" hebben geroepen. Namens Ierland zei premier Micheál Martin mee te leven met de nabestaanden en het Israëlische volk. "Er kan absoluut geen plaats zijn voor geweld of haat."
Het geweld wordt ook vanuit Italië veroordeeld. Buitenlandminister Antonio Tajani riep op tot het stoppen van antisemitisme. "De verschrikkingen uit het verleden mogen nooit meer terugkeren", verklaarde hij. De Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen sprak eveneens zijn afschuw uit over het dodelijke geweld. "Mijn gedachten zijn bij de slachtoffers en hun dierbaren."
'Antisemitische barbaarsheid'
De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei ook geschokt te zijn. "We veroordelen deze afschuwelijke, antisemitische misdaad", liet hij weten. Zijn Franse ambtgenoot Jean-Noël Barrot sprak van een "afschuwelijke daad van antisemitische barbaarsheid" en stelde dat "niets zulk geweld kan rechtvaardigen".
EU-buitenlandchef Kaja Kallas reageerde bedroefd op het geweld. "Er is en mag geen plaats zijn in onze samenlevingen voor haat, extremisme of antisemitisme."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van enkele bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet officieel bekend waren als mogelijke slachtoffers van Epstein. Nu dat wel zo is, vormen ze deel van het onderzoek en worden hun namen niet openbaar gemaakt totdat dat is afgerond.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
3 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
5 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
8 uur geleden