Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Slowakije kondigde ook aan de ambassade te sluiten en personeel terug te halen. Onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland troffen vergelijkbare maatregelen. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.

"Dit besluit nemen wij niet lichtvaardig. Het is een besluit op basis van de verslechterende veiligheidssituatie in Iran", zei minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong. Alle Australiërs wordt aangeraden om Iran te verlaten, zodra dat veilig mogelijk is. Zo'n 2000 van hen zouden dat ook gevraagd hebben, plus nog eens 1200 in Israël.

Slowakije kondigde aan dat de ambassade in Teheran tijdelijk dichtgaat. Het land heeft begin deze week ook burgers uit Israël geëvacueerd. Meer landen voeren evacuaties uit vanuit Iran, Israël of allebei. Het gaat onder meer om Polen, Servië, Zuid-Korea en de Verenigde Staten.

Nederland

Ook Nederland heeft een ambassade in Teheran. Die is gesloten voor publiek, maar de ambassadestaf is wel nog aan het werk. "Vooral in dit soort situaties is het belangrijk dat Nederland aanwezig blijft met een team dat onze belangen ter plekke vertegenwoordigt", staat in een bericht op de ambassadesite. Voor Iran geldt code rood.

Nederland heeft ook een ambassade in Tel Aviv. Die stad wordt door Iran aangevallen met raketten. Donderdag raakte het gebouw waarin de ambassade gevestigd is beschadigd. Vooralsnog ziet minister Caspar Veldkamp geen reden om extra maatregelen te treffen. Er is alleen een raam beschadigd geraakt. "Dat is weleens eerder gebeurd", zei hij daarover in een Kamerdebat.

Meer uit Buitenland

Activisten beschadigen Britse militaire vliegtuigen

CARTERTON (ANP) - Pro-Palestijnse activisten zeggen twee militaire vliegtuigen te hebben beschadigd op een Britse luchtmachtbasis in het midden van Engeland. Ze zeggen dat de toestellen met rode verf en koevoeten buiten gebruik zijn gesteld. De twee activisten van Palestine Action zouden zijn ontkomen.

2 minuten geleden
Oekraïne en Rusland wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben vrijdag opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het aantal uitgewisselde gevangenen is niet bekend.

11 minuten geleden
UNHCR houdt rekening met veel vluchtelingen uit Iran

GENÈVE (ANP/DPA) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR houdt rekening met grote aantallen vluchtelingen uit Iran als gevolg van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

33 minuten geleden
Russen in kerncentrale Iran, Kremlin claimt garanties Israël

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - In de Iraanse kerncentrale van Bushehr werken volgens de baas van de Russische onderneming Rosatom, Aleksej Lichatsjev, driehonderd Russen. Volgens Lichatsjev werken er in totaal vijfhonderd mensen uit de voormalige Sovjetrepublieken. De situatie in het complex van Bushehr is volgens hem normaal en wordt er gewerkt.

42 minuten geleden
Schip arriveert in Ashdod met in buitenland gestrande Israëli's

ASHDOD (ANP/AFP) - Een boot met 1500 Israëli's die in het buitenland waren gestrand door de aanvallen tussen Israël en Iran, is vanuit Cyprus aangekomen in de Israëlische haven Ashdod. Volgens het Israëlische leger is dit de eerste boot met gestrande landgenoten en volgen er meer in wat 'operatie veilige terugkeer' wordt genoemd.

1 uur geleden
NAVO wil volgend jaar top in Turkije, daarna in Albanië

BRUSSEL (ANP) - De volgende NAVO-top is volgend jaar in Turkije en de daaropvolgende in Albanië. De leiders van de NAVO-landen nemen hierover naar verwachting komende week een besluit op hun top in Den Haag.

1 uur geleden
Vooraanstaand lid oppositie Rwanda gearresteerd

KIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.

2 uur geleden