Landen op WK 2026 in clusters verdeeld om reizen te beperken
LOS ANGELES (ANP/AFP) - De landen die deelnemen aan het wereldkampioenschap voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zullen tijdens de groepsfase worden onderverdeeld in regionale clusters. Op die manier wil de organisatie het aantal verplaatsingen tot een minimum beperken. Dat zei voorzitter Gianni Infantino van de mondiale bond FIFA tijdens een bezoek aan Los Angeles, waar hij het officiële logo onthulde.
Het volgende WK wordt het eerste dat in drie verschillende landen plaatsvindt. Tevens nemen voor het eerst 48 ploegen deel, zestien meer dan op de vorige WK's. "De uitdaging zit in de logistiek", erkende Infantino. "Het is een continent met drie grote landen. Gezien de afstanden, de tijdzones en de klimatologische verschillen - hoogte in Mexico, zeeniveau in andere delen - is het belangrijk de best mogelijke omstandigheden te creëren voor de teams en de fans. Dat betekent dat er zeker in de eerste ronde niet te veel moet worden gereisd", aldus Infantino.
De landen zullen om die reden op basis van de loting worden ingedeeld in clusters. Ze spelen dan hun groepswedstrijden in een bepaalde regio. "In 2026 zal er gereisd moeten worden en dat zullen we zo goed mogelijk coördineren", zei de FIFA-baas. "Het wordt heel anders dan op het vorige WK in Qatar. Daar lag een speler een uur na de wedstrijd al in zijn bed."
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
9 minuten geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
18 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
20 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
23 uur geleden