Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen op WK 2026 in clusters verdeeld om reizen te beperken

Landen op WK 2026 in clusters verdeeld om reizen te beperken

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De landen die deelnemen aan het wereldkampioenschap voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zullen tijdens de groepsfase worden onderverdeeld in regionale clusters. Op die manier wil de organisatie het aantal verplaatsingen tot een minimum beperken. Dat zei voorzitter Gianni Infantino van de mondiale bond FIFA tijdens een bezoek aan Los Angeles, waar hij het officiële logo onthulde.

Het volgende WK wordt het eerste dat in drie verschillende landen plaatsvindt. Tevens nemen voor het eerst 48 ploegen deel, zestien meer dan op de vorige WK's. "De uitdaging zit in de logistiek", erkende Infantino. "Het is een continent met drie grote landen. Gezien de afstanden, de tijdzones en de klimatologische verschillen - hoogte in Mexico, zeeniveau in andere delen - is het belangrijk de best mogelijke omstandigheden te creëren voor de teams en de fans. Dat betekent dat er zeker in de eerste ronde niet te veel moet worden gereisd", aldus Infantino.

De landen zullen om die reden op basis van de loting worden ingedeeld in clusters. Ze spelen dan hun groepswedstrijden in een bepaalde regio. "In 2026 zal er gereisd moeten worden en dat zullen we zo goed mogelijk coördineren", zei de FIFA-baas. "Het wordt heel anders dan op het vorige WK in Qatar. Daar lag een speler een uur na de wedstrijd al in zijn bed."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

5 minuten geleden
Dortmund houdt druk op Bayern dankzij late zege op Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.

22 minuten geleden
Bij Feyenoord vertrokken Larin debuteert sterk voor Southampton

SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).

1 uur geleden
United slaat toe na zesde rode kaart Romero bij Spurs

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.

2 uur geleden
Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

5 uur geleden
Aanvaller Pléa van PSV wacht nieuwe operatie

EINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.

5 uur geleden
Roda JC veroordeelt vuurwerkactie van fans in duel met ADO

KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.

8 uur geleden