Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen op WK 2026 in clusters verdeeld om reizen te beperken

Landen op WK 2026 in clusters verdeeld om reizen te beperken

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De landen die deelnemen aan het wereldkampioenschap voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zullen tijdens de groepsfase worden onderverdeeld in regionale clusters. Op die manier wil de organisatie het aantal verplaatsingen tot een minimum beperken. Dat zei voorzitter Gianni Infantino van de mondiale bond FIFA tijdens een bezoek aan Los Angeles, waar hij het officiële logo onthulde.

Het volgende WK wordt het eerste dat in drie verschillende landen plaatsvindt. Tevens nemen voor het eerst 48 ploegen deel, zestien meer dan op de vorige WK's. "De uitdaging zit in de logistiek", erkende Infantino. "Het is een continent met drie grote landen. Gezien de afstanden, de tijdzones en de klimatologische verschillen - hoogte in Mexico, zeeniveau in andere delen - is het belangrijk de best mogelijke omstandigheden te creëren voor de teams en de fans. Dat betekent dat er zeker in de eerste ronde niet te veel moet worden gereisd", aldus Infantino.

De landen zullen om die reden op basis van de loting worden ingedeeld in clusters. Ze spelen dan hun groepswedstrijden in een bepaalde regio. "In 2026 zal er gereisd moeten worden en dat zullen we zo goed mogelijk coördineren", zei de FIFA-baas. "Het wordt heel anders dan op het vorige WK in Qatar. Daar lag een speler een uur na de wedstrijd al in zijn bed."

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

1 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

4 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

5 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

5 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

11 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

14 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden