'Landen oliekartel OPEC onderschatten impact coronavirus'
AMSTERDAM (ANP) - Olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC zijn te optimistisch over de wereldwijde vraag naar olie. Zeker nu het nieuwe coronavirus het Chinese openbare leven goeddeels heeft platgelegd, wat de vraag naar olie drukt. Dat concluderen analisten van Bloomberg.
De marktkenners analyseerden de prognoses van grote olie-agentschappen voor de eerste maanden van dit jaar. Daaruit komt naar voren dat het Covid-19-virus zeker impact heeft op de olievraag. Maar in welke mate, dat verschilt.
Het olieverbruik van China, een van de grootste gebruikers wereldwijd, daalt sterk. Zo blijven veel fabrieken gesloten en zijn er de nodige reisbeperkingen opgelegd. In grote steden als Shanghai en Peking is er bijvoorbeeld veel minder verkeer op de wegen. Ook vertrekken er veel minder vluchten vanaf Chinese luchthavens.
De OPEC is met zijn voorspelling van een gedaalde vraag met 400.000 vaten per dag het minst negatief. Het internationale energieagentschap IEA denkt dat de impact drie keer groter zal zijn, ook omdat China vorig jaar goed was voor meer dan driekwart van de groei van de wereldwijde vraag naar olie.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
50 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
3 uur geleden