Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza

Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza

DUBAI (ANP/RTR) - Buitenlandministers van landen in het Midden-Oosten en Noord-Afrika hebben aanvallen veroordeeld op burgers in de Gazastrook, waar Israël bombardementen uitvoert. Ze spreken in een gezamenlijke verklaring over "flagrante schendingen van het internationale recht".

De verklaring is opgesteld namens ministers uit de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Bahrein, Saudi-Arabië, Oman, Qatar, Koeweit, Egypte en Marokko. Zij zeggen dat het recht op zelfverdediging niet het recht geeft om internationale wetgeving te overtreden en de "legitieme rechten van het Palestijnse volk" te negeren. Israël begon met de grootschalige luchtaanvallen na de bloedige aanval van Hamas op 7 oktober.

De buitenlandministers zeggen dat het "uitblijven van een politieke oplossing voor het Palestijns-Israëlische conflict herhaaldelijk heeft geleid tot geweld en ellende voor Palestijnen, Israëliërs en inwoners van de regio". De ministers pleiten in hun verklaring voor een tweestatenoplossing. De Palestijnen moeten dan een eigen staat krijgen met Oost-Jeruzalem als hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

22 minuten geleden
Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

46 minuten geleden
Staatsmedia Libanon: Israëlische aanval treft flatgebouw Beiroet

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.

49 minuten geleden
Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

5 uur geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

8 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

8 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

9 uur geleden