Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza

Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza

DUBAI (ANP/RTR) - Buitenlandministers van landen in het Midden-Oosten en Noord-Afrika hebben aanvallen veroordeeld op burgers in de Gazastrook, waar Israël bombardementen uitvoert. Ze spreken in een gezamenlijke verklaring over "flagrante schendingen van het internationale recht".

De verklaring is opgesteld namens ministers uit de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Bahrein, Saudi-Arabië, Oman, Qatar, Koeweit, Egypte en Marokko. Zij zeggen dat het recht op zelfverdediging niet het recht geeft om internationale wetgeving te overtreden en de "legitieme rechten van het Palestijnse volk" te negeren. Israël begon met de grootschalige luchtaanvallen na de bloedige aanval van Hamas op 7 oktober.

De buitenlandministers zeggen dat het "uitblijven van een politieke oplossing voor het Palestijns-Israëlische conflict herhaaldelijk heeft geleid tot geweld en ellende voor Palestijnen, Israëliërs en inwoners van de regio". De ministers pleiten in hun verklaring voor een tweestatenoplossing. De Palestijnen moeten dan een eigen staat krijgen met Oost-Jeruzalem als hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

25 minuten geleden
Trump dreigt Kharg te vernietigen als er niet snel een deal komt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.

38 minuten geleden
Doden bij Israëlische aanvallen Gaza en Westelijke Jordaanoever

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.

41 minuten geleden
Zelensky oppert paasbestand rond energievoorzieningen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Oekraïne biedt Finland excuses aan voor neergekomen drones

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.

2 uur geleden
Brand bij Israëlische Bazan-raffinaderij na aanval

JERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.

3 uur geleden
Spanje sluit luchtruim voor vliegtuigen VS die Iran aanvallen

MADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.

3 uur geleden