Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza
DUBAI (ANP/RTR) - Buitenlandministers van landen in het Midden-Oosten en Noord-Afrika hebben aanvallen veroordeeld op burgers in de Gazastrook, waar Israël bombardementen uitvoert. Ze spreken in een gezamenlijke verklaring over "flagrante schendingen van het internationale recht".
De verklaring is opgesteld namens ministers uit de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Bahrein, Saudi-Arabië, Oman, Qatar, Koeweit, Egypte en Marokko. Zij zeggen dat het recht op zelfverdediging niet het recht geeft om internationale wetgeving te overtreden en de "legitieme rechten van het Palestijnse volk" te negeren. Israël begon met de grootschalige luchtaanvallen na de bloedige aanval van Hamas op 7 oktober.
De buitenlandministers zeggen dat het "uitblijven van een politieke oplossing voor het Palestijns-Israëlische conflict herhaaldelijk heeft geleid tot geweld en ellende voor Palestijnen, Israëliërs en inwoners van de regio". De ministers pleiten in hun verklaring voor een tweestatenoplossing. De Palestijnen moeten dan een eigen staat krijgen met Oost-Jeruzalem als hoofdstad.
Meer uit Buitenland
STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
47 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
50 minuten geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.
57 minuten geledenLYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.
1 uur geleden