Landen Midden-Oosten veroordelen aanvallen op burgers in Gaza
DUBAI (ANP/RTR) - Buitenlandministers van landen in het Midden-Oosten en Noord-Afrika hebben aanvallen veroordeeld op burgers in de Gazastrook, waar Israël bombardementen uitvoert. Ze spreken in een gezamenlijke verklaring over "flagrante schendingen van het internationale recht".
De verklaring is opgesteld namens ministers uit de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Bahrein, Saudi-Arabië, Oman, Qatar, Koeweit, Egypte en Marokko. Zij zeggen dat het recht op zelfverdediging niet het recht geeft om internationale wetgeving te overtreden en de "legitieme rechten van het Palestijnse volk" te negeren. Israël begon met de grootschalige luchtaanvallen na de bloedige aanval van Hamas op 7 oktober.
De buitenlandministers zeggen dat het "uitblijven van een politieke oplossing voor het Palestijns-Israëlische conflict herhaaldelijk heeft geleid tot geweld en ellende voor Palestijnen, Israëliërs en inwoners van de regio". De ministers pleiten in hun verklaring voor een tweestatenoplossing. De Palestijnen moeten dan een eigen staat krijgen met Oost-Jeruzalem als hoofdstad.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
9 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
10 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
11 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden