Landen komen met extra militaire hulp aan Oekraïne
KIEV (ANP/BELGA/RTR/AFP) - Meerdere landen hebben aangekondigd extra militaire hulp te gaan leveren aan Oekraïne. Die hulp bestaat uit onder meer wapens en brandstof. Ook Nederland komt met een extra levering, bestaande uit tweehonderd luchtdoelraketten.
De Verenigde Staten heeft hulp ter waarde van circa 310 miljoen euro beloofd. Tsjechië stuurt Oekraïne onder meer machinegeweren, sluipschuttergeweren en munitie. Die hebben volgens Praag een waarde van 7,5 miljoen euro. Daarbovenop komen nog eens 2000 machinegeweren van België. Slowakije stuurt 11 miljoen euro aan munitie en brandstof.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski had al gezegd dat "partners" wapens en uitrusting sturen. "Een nieuwe dag aan de diplomatieke frontlinie begon met een gesprek met de Franse president Emmanuel Macron", schreef hij zaterdagochtend op Twitter. Daaraan voegde hij toe dat "de anti-oorlogscoalitie werkt".
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
1 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
2 uur geleden