Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen in Midden-Oosten bereiden zich voor op escalatie conflict

Landen in Midden-Oosten bereiden zich voor op escalatie conflict

DOHA (ANP/RTR) - Landen in het Midden-Oosten waar Amerikaanse militairen zijn gelegerd, bereiden zich voor op een mogelijke escalatie van het conflict in de regio. Bahrein en Koeweit kondigden maatregelen aan na Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran.

"In het licht van de recente ontwikkelingen in de regionale veiligheidssituatie, roepen we burgers en inwoners op om de hoofdwegen alleen te gebruiken wanneer dat noodzakelijk is", meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken van Bahrein. "Dit om de openbare veiligheid te waarborgen en de relevante autoriteiten in staat te stellen de wegen efficiënt te gebruiken." Veel ambtenaren kregen opdracht om voorlopig thuis te werken.

Koeweit meldde dat schuilkelders worden geopend in een groot overheidscomplex, waar zich meerdere ministeries bevinden. Daar kunnen volgens het ministerie van Financiën ongeveer negenhonderd mensen worden opgevangen.

De VS hebben veel militairen gelegerd in het Midden-Oosten. Die bevinden zich ook in landen als Qatar, Irak en de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Buitenland

Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

15 minuten geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

53 minuten geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

1 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

2 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

3 uur geleden
Iran roept op tot regionale eenheid in overleg met Saudi-Arabië

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.

4 uur geleden
Oppositieleider Machado bereid tot gesprek Venezolaanse president

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.

4 uur geleden