Landen in Jordanië bijeen voor crisisoverleg over Syrië
AKABA (ANP/RTR) - Topdiplomaten uit de Verenigde Staten, Turkije, de Europese Unie en verschillende Arabische landen zijn zaterdag in Jordanië bijeengekomen om de situatie in Syrië te bespreken na de val van het regime van Bashar al-Assad.
Onder anderen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, de speciale gezant voor Syrië van de Verenigde Naties Geir Pedersen, EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan ontmoetten elkaar in een gasthuis van de Jordaanse regering in de havenstad Akaba.
Ook de buitenlandministers uit Jordanië, Saudi-Arabië, Irak, Libanon, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Qatar namen deel. Rusland en Iran, die bondgenoten waren van Assad, waren niet uitgenodigd voor de gesprekken. Syrië zelf ontbrak eveneens met een afgevaardigde.
Sektarisch
In gesprek met Pedersen sprak Blinken voorafgaand aan het overleg van een tijd van zowel "mogelijkheden als een uitdaging" voor Syrië.
Diplomaten uit de Arabische landen kwamen al eerder samen. Zij zouden willen aandringen op de garantie van Turkije dat het land een inclusief politiek proces steunt, dat voorkomt dat Syrië op sektarische gronden wordt verdeeld.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
34 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
10 uur geleden