Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen in Jordanië bijeen voor crisisoverleg over Syrië

Landen in Jordanië bijeen voor crisisoverleg over Syrië

AKABA (ANP/RTR) - Topdiplomaten uit de Verenigde Staten, Turkije, de Europese Unie en verschillende Arabische landen zijn zaterdag in Jordanië bijeengekomen om de situatie in Syrië te bespreken na de val van het regime van Bashar al-Assad.

Onder anderen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, de speciale gezant voor Syrië van de Verenigde Naties Geir Pedersen, EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan ontmoetten elkaar in een gasthuis van de Jordaanse regering in de havenstad Akaba.

Ook de buitenlandministers uit Jordanië, Saudi-Arabië, Irak, Libanon, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Qatar namen deel. Rusland en Iran, die bondgenoten waren van Assad, waren niet uitgenodigd voor de gesprekken. Syrië zelf ontbrak eveneens met een afgevaardigde.

Sektarisch

In gesprek met Pedersen sprak Blinken voorafgaand aan het overleg van een tijd van zowel "mogelijkheden als een uitdaging" voor Syrië.

Diplomaten uit de Arabische landen kwamen al eerder samen. Zij zouden willen aandringen op de garantie van Turkije dat het land een inclusief politiek proces steunt, dat voorkomt dat Syrië op sektarische gronden wordt verdeeld.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

1 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

1 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

5 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

9 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

12 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

12 uur geleden