Landen in Jordanië bijeen voor crisisoverleg over Syrië
AKABA (ANP/RTR) - Topdiplomaten uit de Verenigde Staten, Turkije, de Europese Unie en verschillende Arabische landen zijn zaterdag in Jordanië bijeengekomen om de situatie in Syrië te bespreken na de val van het regime van Bashar al-Assad.
Onder anderen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken, de speciale gezant voor Syrië van de Verenigde Naties Geir Pedersen, EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan ontmoetten elkaar in een gasthuis van de Jordaanse regering in de havenstad Akaba.
Ook de buitenlandministers uit Jordanië, Saudi-Arabië, Irak, Libanon, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Qatar namen deel. Rusland en Iran, die bondgenoten waren van Assad, waren niet uitgenodigd voor de gesprekken. Syrië zelf ontbrak eveneens met een afgevaardigde.
Sektarisch
In gesprek met Pedersen sprak Blinken voorafgaand aan het overleg van een tijd van zowel "mogelijkheden als een uitdaging" voor Syrië.
Diplomaten uit de Arabische landen kwamen al eerder samen. Zij zouden willen aandringen op de garantie van Turkije dat het land een inclusief politiek proces steunt, dat voorkomt dat Syrië op sektarische gronden wordt verdeeld.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
18 minuten geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
9 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
9 uur geleden