Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landen herdenken capitulatie nazi's 75 jaar geleden

Landen herdenken capitulatie nazi's 75 jaar geleden

BERLIJN/LONDEN (ANP) - Op diverse plaatsen is rond het middaguur vrijdag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in Europa 75 jaar geleden. Die eindigde met de capitulatie op 8 mei 1945 van nazi-Duitsland.

Onder anderen bondskanselier Angela Merkel en president Frank-Walter Steinmeier waren in Berlijn bij de Duitse herdenking. De grote bijeenkomst die aanvankelijk op het programma stond was geschrapt vanwege de coronacrisis. In plaats daarvan was er een uiterst sobere herdenking in kleine kring die rechtstreeks op televisie werd uitgezonden.

"Toen werden we bevrijd, vandaag moeten wij onszelf bevrijden" zei Steinmeier doelend op het woekerende coronavirus. "Er is een einde aan onze herinnering, er is geen oplossing voor onze geschiedenis", aldus de president over de verschrikkingen in het verleden aangericht door landgenoten, die iedere Duitser met zich mee torst.

Twee minuten stilte

In het Verenigd Koninkrijk werd twee minuten stilte gehouden. Ook hier was van grote bijeenkomsten door de coronacrisis geen sprake. Prins Charles en Camilla leidden de ceremonie door onder andere een krans te leggen. Koningin Elizabeth geeft vrijdagavond een toespraak, precies op het tijdstip dat haar vader koning George VI dat in 1945 deed. Ook in onder andere Frankrijk en Belgiƫ waren er herdenkingen.

De Tweede Wereldoorlog kostte naar schatting 55 tot meer dan 60 miljoen mensen het leven, onder wie ongeveer 6 miljoen Joden.

.

Meer uit Buitenland

Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

1 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

2 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

3 uur geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

4 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

5 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

5 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

5 uur geleden