Landelijke storing politiesysteem C2000 tijdens oudjaarsnacht
DEN HAAG (ANP) - Het communicatienetwerk van de politie, C2000, had tijdens de jaarwisseling last van een landelijke storing die uren duurde. Het ging om een onderdeel waarmee centralisten op de meldkamer kunnen spreken met hulpverleners op straat. De Landelijke Meldkamer Samenwerking (LMS) doet onderzoek naar de storing waar politie, brandweer en ambulances last van hadden. De storing was tegen het einde van de nacht verholpen.
Agenten klagen al jaren over haperingen in C2000. "Je levenslijn valt uit op het moment dat je topsport moet leveren", aldus voorzitter Nine Kooiman van politievakbond NPB. Volgens Kooiman zorgde de uitval ervoor dat agenten in Brabant niet direct vernamen dat er iemand met een mes op straat liep. Verder zorgde de storing voor zover bekend niet voor grote incidenten.
Het back-upsysteem werkte nog wel, maar het probleem daarmee is volgens Kooiman dat agenten dan hun gehoorbescherming moeten afdoen, omdat het via de mobiele telefoon loopt. Juist op deze avonden, waarbij tijdens rellen met vuurwerk naar politie wordt gegooid, is gehoorbescherming belangrijk.
De directeur van de Landelijke Meldkamer Samenwerking noemt de storing "bijzonder hinderlijk en frustrerend". "Juist tijdens een drukke nacht als deze."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
26 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geƫist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
15 uur geleden