Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Landelijke storing politiesysteem C2000 tijdens oudjaarsnacht

Landelijke storing politiesysteem C2000 tijdens oudjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Het communicatienetwerk van de politie, C2000, had tijdens de jaarwisseling last van een landelijke storing die uren duurde. Het ging om een onderdeel waarmee centralisten op de meldkamer kunnen spreken met hulpverleners op straat. De Landelijke Meldkamer Samenwerking (LMS) doet onderzoek naar de storing waar politie, brandweer en ambulances last van hadden. De storing was tegen het einde van de nacht verholpen.

Agenten klagen al jaren over haperingen in C2000. "Je levenslijn valt uit op het moment dat je topsport moet leveren", aldus voorzitter Nine Kooiman van politievakbond NPB. Volgens Kooiman zorgde de uitval ervoor dat agenten in Brabant niet direct vernamen dat er iemand met een mes op straat liep. Verder zorgde de storing voor zover bekend niet voor grote incidenten.

Het back-upsysteem werkte nog wel, maar het probleem daarmee is volgens Kooiman dat agenten dan hun gehoorbescherming moeten afdoen, omdat het via de mobiele telefoon loopt. Juist op deze avonden, waarbij tijdens rellen met vuurwerk naar politie wordt gegooid, is gehoorbescherming belangrijk.

De directeur van de Landelijke Meldkamer Samenwerking noemt de storing "bijzonder hinderlijk en frustrerend". "Juist tijdens een drukke nacht als deze."

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

1 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

3 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

7 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

9 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

15 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

17 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

17 uur geleden