Landelijke staking legt openbaar leven Griekenland plat
ATHENE (ANP/DPA) - Het openbaar leven in Griekenland ligt woensdag vrijwel plat door een landelijke staking van 24 uur bij onder meer het openbaar vervoer, de overheid, veerboten, kinderdagverblijven en onderwijs. Er wordt geprotesteerd tegen het economisch beleid van de overheid en de hoge kosten voor levensonderhoud. In de grotere steden van Griekenland worden demonstraties gehouden.
Bussen, metro's en treinen zullen wel rijden om mensen naar de demonstraties te brengen. Op dinsdag werd al gestaakt door journalisten in Griekenland, waaronder bij staatsmedia.
De staking werd uitgeroepen door de vakbonden die willen dat werknemers beter gecompenseerd worden voor de hoge inflatie. Ze eisen daarbij loonsverhogingen van 10 procent, plus andere extra betalingen. Ook wordt geprotesteerd tegen de hoge kosten van huizen en huren.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis krijgt steeds meer kritiek op zijn aanpak van de hoge inflatie en de gestegen kosten voor huishoudens. Hij beloofde onlangs nog het minimumloon te verhogen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
46 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australiƫ voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
5 uur geleden