Landelijke staking legt openbaar leven Griekenland plat
ATHENE (ANP/DPA) - Het openbaar leven in Griekenland ligt woensdag vrijwel plat door een landelijke staking van 24 uur bij onder meer het openbaar vervoer, de overheid, veerboten, kinderdagverblijven en onderwijs. Er wordt geprotesteerd tegen het economisch beleid van de overheid en de hoge kosten voor levensonderhoud. In de grotere steden van Griekenland worden demonstraties gehouden.
Bussen, metro's en treinen zullen wel rijden om mensen naar de demonstraties te brengen. Op dinsdag werd al gestaakt door journalisten in Griekenland, waaronder bij staatsmedia.
De staking werd uitgeroepen door de vakbonden die willen dat werknemers beter gecompenseerd worden voor de hoge inflatie. Ze eisen daarbij loonsverhogingen van 10 procent, plus andere extra betalingen. Ook wordt geprotesteerd tegen de hoge kosten van huizen en huren.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis krijgt steeds meer kritiek op zijn aanpak van de hoge inflatie en de gestegen kosten voor huishoudens. Hij beloofde onlangs nog het minimumloon te verhogen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
6 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
8 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
8 uur geleden