Landelijke staking legt openbaar leven Griekenland plat
ATHENE (ANP/DPA) - Het openbaar leven in Griekenland ligt woensdag vrijwel plat door een landelijke staking van 24 uur bij onder meer het openbaar vervoer, de overheid, veerboten, kinderdagverblijven en onderwijs. Er wordt geprotesteerd tegen het economisch beleid van de overheid en de hoge kosten voor levensonderhoud. In de grotere steden van Griekenland worden demonstraties gehouden.
Bussen, metro's en treinen zullen wel rijden om mensen naar de demonstraties te brengen. Op dinsdag werd al gestaakt door journalisten in Griekenland, waaronder bij staatsmedia.
De staking werd uitgeroepen door de vakbonden die willen dat werknemers beter gecompenseerd worden voor de hoge inflatie. Ze eisen daarbij loonsverhogingen van 10 procent, plus andere extra betalingen. Ook wordt geprotesteerd tegen de hoge kosten van huizen en huren.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis krijgt steeds meer kritiek op zijn aanpak van de hoge inflatie en de gestegen kosten voor huishoudens. Hij beloofde onlangs nog het minimumloon te verhogen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden